11 Listopada w wykonaniu policzan

Muzyka, pieśni patriotyczne, arie, wszystko po to, by być razem tego wyjątkowego dnia. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Miejski Ośrodek Kultury w Policach przygotował muzyczne propozycje dla mieszkańców.

VII Śpiewnik Patriotyczny

11 listopada odbyły się w polickim MOK-u uroczystości, które pozwoliły mieszkańcom wspólnie, rodzinnie i aktywnie brać udział w obchodach Święta Niepodległości. Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie rozeszły się na kilka tygodni przez jego realizacją. W południe policzanie wzięli udział w Rodzinnym Śpiewniku Patriotycznym. Prowadzący Piotr Szkocki i akompaniator Dariusz Skrobania zachęcali do wspólnego śpiewu utworów patriotycznych. Entuzjastów wspólnego śpiewu nie brakowało. Dzieci oraz ich rodzice chętnie i aktynie włączali się do śpiewu. Widownię wokalnie wspierała młodzież z grupy PP66 z polickiego MOK -u. PP66 zaśpiewało w sumie pond 16 utworów.

Hej, hej ułani

O godzinie 17:00 odbył się koncert „Ułani, Ułani”. Hymnem Polskim i Rotą rozpoczął się wieczór. Na scenie wszystkich zgromadzonych przywitali włodarze miasta Burmistrz Polic Władysław Diakun oraz Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Przybyli wysłuchali pieśni i arie operowe w wykonaniu Ewy Filipowicz – Kosińskiej, solistki związanej z Operą na Zamku w Szczecinie. Stworzony na ten wyjątkowy wieczór repertuar, prezentowali także artyści z Chóru Kameralnego „Cantore Iuvenum” z polickiego MOK -u, pod dyrygenturą Julii Figiel. Utalentowani artyści zaprezentowali utwory na bardzo wysokim poziomie artystycznym, co przyczyniło się do stworzenia podniosłej atmosfery.

Po wysłuchaniu utworów artyści zaprosili publiczność do wspólnego śpiewu. Każdy otrzymał śpiewnik, w którym znalazły się 23 pieśni patriotyczne. Wraz z solistami przy akompaniamencie fortepianu publiczność wykonała utwory mniej i bardziej znane. Wszystkie upamiętniające Święto Niepodległości.Koncert trwał ponad półtoragodzinny. Po wspólnym muzycznym świętowaniu w holu Miejskiego Ośrodka Kultury czekał piękny, okazałych rozmiarów tort i lampka szampana.

Wspólne śpiewanie w ramach obchodów Święta Niepodległości jest dla policzan integrującą formą upamiętnienia historii. Zaś tak dobra atmosfera sprzyja kształtowaniu patriotycznej postawy.

Wróć do: Relacje