Compania Baletowa

Zespoły baletowe przy MOK w Policach rozpoczęły działalność wiosną 1989 roku. Ich założycielką jest Barbara Kamińska – artystka baletu Opery w Bydgoszczy i Szczecinie. Obecnie na zajęcia uczęszcza około 90 tancerzy skupionych w grupach wiekowych: Biedronki 4 lata; Iskierki 5 lat; Koliberki 6-7 lat; Mini 8-10 lat, Midi 10-12 lat, Maxi 13-18 lat oraz Maxi Maxi w wieku 25+. Compania Baletowa współpracuje z wieloma tancerzami. Od 2013 roku do zespołu dołączyli instruktorzy tańca klasycznego i współczesnego Ksenia Naumets-Snarska oraz Paweł Wdówka. Od 2010 roku funkcję asystentki pełni Adriana Lewandowska.

Compania Baletowa posiada bardzo duży dorobek artystyczny. Jest kilkakrotnym zdobywcą Laureata Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Tanecznych. Zespół jest wielokrotnym zdobywcą pucharów na konkursach międzynarodowych na Rugii (I miejsce), w Löcknitz i Pucharu Niemiec w 2008, 2009, 2011 i 2012 roku. Sukcesami okazały się także wyjazdy koncertowe do Grecji oraz Szwecji.

Compania swoją technikę taneczną opiera na tańcu klasycznym jak również współczesnym tańcu klasycznym, charakterystycznym, jazzowym, pop, kabaretowym. Adepci ogniska biorą też często udział w profesjonalnych przedstawieniach Opery na Zamku w Szczecinie. Compania samodzielnie wystawia dwa spektakle baletowe: „Ulica”, i „Kopciuszek”. Tancerze z zespołu kontynuują dalszą edukację w szkołach baletowych w Gdańsku i Poznaniu.

mokwww2-600x401

Compania Baletowa jest gospodarzem corocznych „Zimowych Koncertów Tańca”, w których oprócz zespołów z MOK-u występują gościnnie zaprzyjaźnione formacje z Polski, Niemiec oraz Ukrainy. W ramach tego wydarzenia prowadzone są warsztaty taneczne dla uczestników projektu przez instruktorów z różnych dziedzin : taniec klasyczny, taniec współczesny, jazz, Barre au sol, step. Co roku organizowane są letnie warsztaty taneczne wraz z zagranicznymi gośćmi, która za główny cel obiera sobie wymianę artystyczną między uczestnikami projektu.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą stroną na portalu społecznościowym facebook

Instruktor: Barbara Kamińska

Kontakt: +48 692 988 991

Wiek uczestników: 4-22 lat