Pieśni żydowskie… klimatycznie, nastrojowo

Izabella Szafrańska, utalentowana wokalistka, obdarzona wyjątkową barwą głosu wystąpiła w piątkowy wieczór w Policach. W towarzystwie doskonałych muzyków przejmująco zaprezentowała pieśni żydowskie.

.„Żydowska ulica”

Na koncert składały się pieśni żydowskie i utwory twórców żydowskiego pochodzenia m.in.: Yerushalayim Shel Zahav, Dona Dona, Have nagila, Shalom aleichem, Rebeka i wiele innych. Artystka wyśpiewała kilka pieśni w języku polskim ale nie tylko. Mogliśmy usłyszeć utwory śpiewane w różnych językach i dialektach jak np. judeohiszpański. Wokalistka w kilku sowach wprowadzała w treść i kontekst wykonywanych utworów. Atmosfera  przekaz pieśni był momentami radosny ale dominującymi uczuciami była refleksja, zaduma, tęsknota…

Harmonia dźwięku i jasny, czysty głos

Zainteresowania muzyczne Izabeli Szafrańskiej są wielostylowe. Przez lata prężnie rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając coraz więcej nagród muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale jednego z najbardziej znanych polskich programów telewizyjnych „Must Be The Music”.

Izabela Szafrańska aktywnie koncertuje w kraju i za granicą: była zapraszana do wzięcia udziału w największych festiwalach m.in.: w Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Mołdawii, Czechach, Rosji, Danii oraz Białorusi. W 2018 roku została półfinalistką IX edycji programu muzycznego The Voice of Poland.

Obok wokalistki wystąpili Przemysław Zalewski grający na fortepianie, Przemysław Skałba- klarnet, duduk, saxofony, Marcin Drabik -skrzypce, Sebastian Wypych  – kontrabas, Damian Szajkowski – perkusja.

Wieczór obfitował w piękne dźwięki tworzone na żywo i emocje niesione przez każdą z pieśni. Wspaniały głos, imponujące popisy wokalne Izabelli Szafrańskiej potwierdziły jedynie dotychczasowe osiągnięcia artystki, o czym mogli się przekonać również policzanie.

Wróć do: Relacje