Cudze chwalicie, swego nie znacie

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Recital był prezentacją twórczości, legendarnych polskich kompozytorów, utworów, które na stałe zajęły ważne miejsce na polskiej scenie muzycznej. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” było jedną z propozycji polickiego MOK -u uczczenia Narodowego Święta Niepodległości.

10 listopada na polickiej scenie zaprezentował się kwartet smyczkowy. Muzycy, na najwyższym poziomie, przedstawili publiczności bogactwo polskiej muzyki. Podczas koncertu artyści zagrali kompozycje Stanisława Moniuszki, Wojciecha Kilara, Ignacego Paderewskiego ale także znane piosenki artystów jak m.in. Seweryna Krajewskiego czy Zbigniewa Hołdysa.

Wykonawstwo na wysokim poziomie i uroczysta atmosfera była godną propozycją do wspólnego świętowania. Koncert prowadził Witold Pełka. Bardzo ciekawą narracją ubarwił ten muzyczny wieczór.

Kwartet smyczkowy AQuartet powstał w 2000 roku. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół wielokrotnie występował podczas koncertów, konferencji naukowych oraz szkoleń na terenie całej Polski. W swym repertuarze ma utwory różnych stylów i epok, zarówno muzykę rozrywkową, jak i klasyczną. Na koncertach AQuartet można usłyszeć: jazz, blues, muzykę z filmów, musicali i operetek, muzykę pop, lat 60-tych, muzykę taneczną, w tym latino oraz muzykę klasyczną.

Wróć do: Relacje