Teatr Elipsa w Turcji

Młodzież z Polski, Bułgarii, Grecji, Rumunii, Turcji uczestniczyła w międzynarodowej wymianie młodzieżowej z powodzeniem promując swój kraj, region, kulturę..

Tygodniowa wymiana młodzieżowa odbyła się w dniach 19.11-26.11.2013 w urokliwym mieście Erzurum na południu Turcji. Agencja Programu Młodzież wsparła to międzynarodowe spotkanie pt. „Cultural Rainbow” (‘tęcza kultur’).

Nasz kraj reprezentował Teatr Elipsa z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Młodzież poza wieloma zajęciami integracyjnymi i aktywizującymi prezentowała swoje organizacje, a także kulturę swoich krajów poprzez naukę piosenek, narodowych tańców, prezentacje  promocyjnych filmów oraz spektakle- etiudy teatralne mówiące o tolerancji. Wiele różnych działań, zabaw, wycieczek, rozmów z dużym sukcesem wpłynęło na międzynarodową, wszechobecną integrację. Otwartość, entuzjazm młodych ludzi wpłynął na zawiązanie wzajemnych sympatii i silnych emocjonalnie relacji. Praca artystyczna w międzynarodowych grupach uwieńczona była scenicznym występem dla mieszkańców Erzurum, którzy mieli wspaniałą okazję zobaczyć i usłyszeć na żywo kulturę pięciu krajów. Bardzo intensywny tydzień wystarczył aby naradziły się kolejne wspólne pomysły współpracy.

Łzy na lotnisku podczas pożegnania, obietnice stałego kontaktu i wiele innych wyrazów sympatii były dowodem na doskonale wykorzystany czas dany nam w Turcji.

A.S

MOK Police

Wróć do: Relacje