Spektakl Teatru ELipsa dla polickich szkół!

„JAK TU PIĘKNIE” TEATRU ELIPSA 10.02.2017r.

Tuż przed feriami zimowymi, policka młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów oraz Gimnazjum nr 2 im. Orła Białego zobaczyła spektakl Teatru ,,Elipsa” pt. „Jak tu pięknie”. Aktorzy przedstawili uczniom ich interpretację problemów w relacjach rodzinnych “w uniwersalnym kraju, na dowolnym miejscu mapy”. Sztuka budziła wiele emocji, ale także i pytań, które artyści wraz z reżyserką spektaklu Aleksandrą Słowińską, mogli rozwiać podczas dyskusji. Rozmowa po spektaklu na tematy ważne i trudne była niezwykle wartościowym elementem prezentacji. Spektakl bowiem nie jest łatwy ze względu na emocjonalną jego warstwę.

Młodzi artyści opowiadając o spektaklu zaznaczają, że „Jak tu pięknie”, to ujęcie tego jak chcieliby aby było, a nie jest. To ich interpretacja – diagnoza relacji wielopokoleniowej rodziny. To głos młodych, wołających „wybaw panie od zła wszelkiego i obdarz moje czasy pokojem”.

Scenariusz przedstawienia to interpretacja młodzieży na temat otaczającej ich rzeczywistości, z którą jak sami określają, nie zgadzają się. Mogliśmy zobaczyć poruszający, niekiedy rozśmieszający obraz rodziny, która okazuje się nie być nam obca…

Spektakl zdobył tytuł Laureata na Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych w 2016r.

A.S MOK

jak tu pieknie 2 jak tu pieknie 1