Zimowe prezentacje

Różnorodność tanecznych stylów, na czele z klasyką, w międzynarodowym gronie młodych, ambitnych tancerzy to efekt polsko – rosyjsko – niemieckiego projektu zrealizowanego w polickim MOK-u.

Około stu młodych tancerzy wzięło udział w warsztatach organizowanych 27-30 stycznia w ośrodku kultury, który rokrocznie realizuje, wciąż rozwijającą się inicjatywę. Inicjatorem zimowych spotkań z tańcem, niezmiennie od ponad 15 lat, jest Compania Baletowa. Dzięki dofinansowaniu z funduszu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży koniec stycznia upływa w Policach pod hasłem warsztatów, pokazów i prezentacji różnorodnych tanecznych stylów i umiejętności. Trójstronna wymiana młodzieży polegała na realizacji czterodniowych warsztatów tanecznych. Prowadzili je instruktorzy, tancerze z dużym doświadczeniem. Międzynarodowa grupa młodzieży uczyła się m.in. tańca klasycznego, tańca współczesnego, jazzu. Nabywanie nowych umiejętności łączyło się przede wszystkim ze wzajemnym poznaniem, doświadczaniem stylu pracy, kultury i obyczajów przyjaciół z zagranicy.

W tym roku w projekcie udział wzięli policka Compania Baletowa, Im Dance Federation z Kaliningradu, Kinder- und Jugendtanzensemble z Neuenhagen. Podczas scenicznych prezentacji 28 stycznia, wystąpili także: Ognisko Baletowe ze Szczecina, Fundacja Balet, „Efekt” i „Rytm” z Pałacu Młodzieży w Szczecinie, SSTS Dance Studio PAA i Marcel Kuszyk z Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Rodzina, przyjaciele oraz pasjonaci tańca, w szczególności tańca klasycznego, bardzo licznie przybywali do MOK -u aby podziwiać talent młodych artystów.

Zimowe Prezentacje były ponad dwu godzinnym pokazem różnorodnych choreografii i popisów tanecznych. Młodzi ludzie z zaangażowaniem i entuzjazmem prezentowali swoją pasję, jaką jest taniec. Prezentacje były również doskonałą okazją do podziękowań i gratulacji.

A.S MOK Police

logo_PNWM-1024x405

Wróć do: Relacje