POLICKIE KAZIUKI 2015r.

Impreza podtrzymująca folklorystyczne tradycje odbyła się w Policach już po raz siedemnasty. Z całym przekonaniem trzeba przyznać, iż popularność tego wydarzenia nie słabnie…

Organizatorzy Stowarzyszenie Wspólnota Polska koło w Policach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Policach zaprosili do udziału w KAZIUKACH Zespół Pieśni i Tańca Ludowego „Zgoda” z Wilna. Wszystkie dostępne bilety sprzedane były na długo przed realizacją imprezy. Publiczność wypełniła salę widowiskową polickiego MOK-u po brzegi i wspólnie z dużym entuzjazmem reagowała na sceniczne występy.

Koncert poprowadził słynny i lubiany gawędziarz Wileński. Pan Wincuk wprowadzał publiczność w kontekst wykonywanych pieśni i tańców. Młodzieżowy Zespół „Zgoda” w barwny sposób zaprezentował liczne narodowe i regionalne tańce Polski oraz sceniczne obrazki przybliżające folklor ziemi wileńskiej.

Piękne kostiumy oraz sekcja instrumentalna dopełniła scenicznego programu.

Ponad godzinny koncert zakończony był licznymi podziękowaniami ze strony organizatorów oraz wykonawców. Dużo ciepłych słów w kierunku artystów płynęło ze strony Władysława Diakuna Burmistrza Polic, Cezarego Arciszewskiego członka Rady Krajowej Stowarzyszenia Wspólnota Polska, Witolda Króla Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Anny Ryl dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Mimo wyczerpującego koncertu „Zgoda” wykonała utwór na bis, oczywiście na prośbę publiki.

Wszyscy przybyli tego wieczoru do Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach mogli także uczestniczyć w tradycyjnym kiermaszu specjałów litewskich. Tu kupowano Kaziukowe serca, wileńskie słodkości, także wyroby rękodzielnicze frywolitki, decoupage.

Aleksandra Słowińska
MOK Police

Wróć do: Relacje