„Młode Talenty” czyli recital fortepianowy Adama Tomaszewskiego

Fortepianowy koncert Adama Tomaszewskiego uświetnił rocznicę Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Dzień 1 marca został ustanowiony polskim świętem państwowym, poświęconym pamięci żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Tego dnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się koncert fortepianowy Adama Tomaszewskiego. Inicjatywa  zrealizowana była przy współpracy z Europejskim Forum Muzyki Polskiej z Berlina. Muzyk jest stypendystą Europejskiego Forum, na swoim koncie ma także liczne imponujące nagrody i wyróżnienia. Adam Tomaszewski prowadzi ożywioną działalność jako solista i kameralista występując w Niemczech w Polsce, we Włoszech, w Hiszpanii i w Belgii.

W niedzielny wieczór artysta zaprezentował się przed policką publicznością, oczarowując ją swoim kunsztem i umiejętnościami. Koncert składał się z dwóch emocjonujących części, w których usłyszeliśmy utwory: Fryderyka Chopina Polonaise as-dur op.53, Jana Sebastiana Bacha Preludium i fuga d-dur BWV 850, Johannesa Brahmsa Intermezza op.118, Ludwiga van Beethovena Sonatę e-moll op.90, Sergiusza Prokofiewa Sonatę no 2 d-moll op 14. Wszystko wykonane z pietyzmem i wirtuozerią Adama Tomaszewskiego, co sądząc po reakcjach, bardzo podobało się publiczności. Po mimo ambitnego i wyszukanego repertuaru widzowie reagowali żywo, dziękując artyście za ponad godzinny koncert, gromkimi brawami.

Był to wspaniały wieczór pełen doskonałej muzyki, która podkreśliła wyjątkową atmosferę święta. Święta będącego zapisem bolesnej i złożonej historii, dwudziestoletniej walki polskiego podziemia o wolną, wymarzoną Ojczyznę.

Aleksandra Słowińska

MOK Police

Wróć do: Relacje