Poezja w muzyce, muzyka w życiu

Dostarczają nam wzruszeń, zaskoczeń, uniesień – jesienne koncerty w polickim MOK-u. To różnorodne propozycje muzyczne, z których chętnie korzystają policzanie. Pan Górski i Spółka, zespół, który zagrał 25 października, liryzmem i humorem zdobył publiczność…

W rockandrollowym ciele, romantyczny duch

Wykonawcami koncertu byli doświadczeni instrumentaliści, którzy są na co dzień rockendrolowcami, tym razem zaprezentowali się w łagodnym wydaniu. Sebastian Górski – gitara i śpiew, Tomasz Skaya – gitara basowa, Przemysław Nowak – akordeon to niesłychanie zgrane trio. Każdy z osobna, przez lata działał w zespołach, jak Quo Vadis, Rockasta, Nikt. Teraz wspólnie, zainspirowani piosenkami słynnych artystów m.in. Jacka Kaczmarskiego, Włodzimierza Wysockiego, przenoszą słuchacza w niezwykle nastrojowy, muzyczny świat.

Policki koncert był prezentacją, nie tylko największych i nieśmiertelnych przebojów znanych bardów, ale także kompozycji, do których muzykę i teksty napisał Sebastian Górski.

Atmosfera koncertu, dzięki instrumentarium oraz bogatego repertuaru, była momentami weselsza, chwilami bardziej liryczna.

Sebastian Górski to tekściarz i muzyk. To właśnie jego teksty słyszeliśmy na scenie. Utwory traktujące o rzeczywistości podane były w poetycki, liryczny sposób. Usłyszeliśmy piosenki, dla których treść, słowo i myśl były kwestią dominującą. A jak wiadomo nie zawsze tak się dzieje w muzyce. Koncert zatem był doskonałą okazją do refleksji, lekkiej zadumy,  obcowania z subtelną poetyckością.

Z pasji do piękna

Szczecińscy muzycy nawiązali doskonały kontakt z publicznością. Z wielką pasją przeprowadzili nas przez swoje muzyczne opowieści o życiu, o prozie życia… Podczas koncertu nie zabrakło poczucia humoru i lekkości.

Muzycy, przede wszystkim, chcą wyzwalać pozytywne emocje, które mają nadzieję, zaszczepić każdemu słuchaczowi na długi czas. Muzycy zarażają swoją, muzyką, która jak sami określają, tworzona jest z pasji do piękna. Moc opowieści poetyckiej zagościła na polickiej scenie, dostarczając jej odbiorcom pięknych wrażeń.

Może warto więc korzystać z propozycji koncertowych, by dać  ponieść się emocjom tej jesieni?

Nadchodzące wydarzenia to: „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – koncert zespołu AQuartet (10 listopada), koncert „Żydowska ulica” (15 listopada), Stare Dobre Małżeństwo (30 listopada).

Wróć do: Relacje