YAGA KOWALIK W KONCERCIE PIAF, GRECO, Aznavour’a

Mody i upodobania muzyczne się zmieniają ale moda na Edith Piaf wciąż trwa. I jak się okazuje, nie tylko nad Sekwaną. Policki koncert Yagi Kowalik przepełniony był znanymi i uwielbianymi przebojami muzyki francuskiej i atmosferą paryskich ulic połowy XX wieku.

O płomiennej miłości, rozkoszach, o smutku i tragediach

Wieczorem, 19 października w polickim MOK- u, odbył się koncert krakowskiej artystki Yagi Kowalik. Wielu zwolenników piosenki francuskiej, zasiadających tego wieczoru na widowni, dało się ponieść ekspresyjnej interpretacji utworów Edith Piaf, Juliette Greco Charla Aznavour’a oraz innych ikon piosenki francuskiej. Obok piosenek francuskich Yaga Kowalik wykonała także kilka polskich utworów.

Znane i lubiane przeboje wzbogacone zostały o sentencje, co wraz z charyzmatycznym głosem wokalistki tworzyły wyjątkowy nastrój. Pełna liryzmu atmosfera doskonale komponowała się z romantyczną scenerią francuskich kawiarenek. Artystce na scenie towarzyszył Walenty Dubrowskij, akompaniujący na akordeonie.

W inspirującej Francji

Yaga Kowalik jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatką licznych festiwali piosenki. W latach 90. przebywała na stypendium w Paryżu, gdzie uczęszczała do prestiżowego Conservatoire Mobel prowadzonego przez Alice Dona.

W Paryżu poznała kompozytora Norberta Chiche. Wspólnie nagrali we Francji teledysk do piosenki pt. ”Cracovie”, wzięli udział w targach płytowych MIDEM w Cannes, a także wystąpili na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. W ramach promocji teledysku artystka przygotowała obszerny recital piosenek francuskich.

Jej koncerty spotykają się ze znakomitą opinią zarówno w kraju jak i za granicą. Tak było i tym razem w Policach.

Muzyczna jesień w Policach

Miejski Ośrodek Kultury w Policach przygotował dla policzan różnorodny repertuar jesiennych koncertów. Kolejnym wydarzeniem będzie koncert poezji śpiewanej Pan Górski i Spółka (25 października) , koncert „Żydowska ulica” (15 listopada) oraz koncert kultowego zespołu Starego Dobrego Małżeństwa (30 listopada).

Wróć do: Relacje