Podsumowanie sezonu Companii Baletowej

Kończący się rok szkolny 2013/2014 był dla polickiej Companii Baletowej bardzo pracowity. Ta aktywność zaowocowała licznymi sukcesami.

Jesienią pojawiło się w zespole wielu nowych tancerzy. W nowym składzie tancerze rozpoczęli żmudną pracę do nowego sezonu. Na początku września Compania wzięła udział w dwóch koncertach w Battinnsthal oraz Passewalku. Kolejna okazja do prezentacji młodych tancerzy pojawiła się podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sukcesem okazały się także coroczne, jubileuszowe XV Międzynarodowe Prezentacje Taneczne w Policach, od początku realizowane przez Companię Baletową.

puchar

Zimą zespół rozpoczął swoiste tournée konkursowe. Zaczynając od Tanecznych Miraży w Bydgoszczy, Compania zajęła wysoką 3 lokatę w kategorii do lat 12 dla MINI oraz wyróżnienie w wieku 13-16 lat dla MIDI i powyżej 16 lat dla MAXI.

Kolejny Ogólnopolski Konkurs Sztuki Baletowej w Łebie okazał się strzałem w dziesiątkę. Na Zespół spadła lawina pucharów i medali: w kategorii taniec klasyczny zespoły 6-11 lat II miejsce dla MINI, kategoria 12+ lat – I miejsce dla MIDI oraz II miejsce dla MAXI, I i II miejsce dla Maxi w kategorii duety powyżej 15 lat. W kategorii taniec współczesny policzanie zdobyli III miejsce dla duetów powyżej 15 lat oraz II miejsce dla Maxi za występ w mini formacji.

Coroczny Przegląd Taneczny ARA w Policach zakończył się również dwukrotnym laureatem dla zespołu MINI oraz MIDI. Zespoły godnie reprezentowały Police na Wojewódzkim Przeglądzie w Pyrzycach, gdzie MINI zajęło I miejsce, natomiast MIDI wróciło z wyróżnieniem. W maju Koliberki pojechały do Międzyzdrojów na Międzynarodowy Turniej Tańca eMDe Art., skąd również wróciły z laureatem w kategorii do lat 7.

Ponadto młodsze zespoły Companii Baletowej, wraz ze starszymi kolegami z zespołu, brały udział w takich wydarzeniach, jak: „A Teraz MY” w Szczecinie, Transgranicznych Targach Gospodarczych w Policach, Dniu Europy w GroB Pinnow, Dniach Polic, Festynie Rodzinnym w Policach, Festiwalu Dwójki w Policach. Przed nami jeszcze pokaz podczas imprezy „Czas na Trzebież”.

W tym roku, cieszyliśmy się również sukcesami wychowanków Companii Baletowej. Paweł Wdówka zwyciężył w plebiscycie Bursztynowy Pierścień oraz Natalia Cedrowicz została stypendystką w VII Międzynarodowym Konkursie Baletowym Złote Pointy w Szczecinie.

Nowy rok szkolny dla Companii to nowe wyzwania i możliwości, które zespół, prowadzony przez Barbarę Kamińską i asystentkę Adrianę Lewandowską, z pewnością doskonale wykorzysta.

A.S, MOK Police

Darłowo

Wróć do: Relacje