Nagrody i laury polickiego „IMPULSU”

Zespół Taneczny IMPULS z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach w tym roku rozbija bank medali.

Największe sukcesy w tym roku należą do średniej grupy Zespołu Impuls. Jest to grupa wiekowa do 11 lat prowadzona przez Panią Iwonę Kusy. Tegoroczne sukcesy rozpoczęły się nagrodą Grand Prix na XI Nowogardzkich Spotkaniach, kiedy to młodzi tancerze konkurowali z blisko 48 innymi grupami tanecznymi.

Kolejnym wyzwaniem dla polickich artystów był wyjazd na Europejski Turniej Taneczny w Malborku. Jury przyznało zespołowi Impuls złoto za Mini formację do 11 lat i serebro za formację do 11 lat oraz nominację na 41 Harcerski Festiwal Młodzieży Szkolnej – Kielce 2014. Znaczącym dla polickiej formacji osiągnięciem było także zdobycie piątego miejsca przez duet Pauliny Repki i Sebastiana Smołucha oraz miejsce szóste, które zajęły Sara i Sandra Grochowskie.

Majowy wyjazd grupy dostarczył kolejnych wrażeń i kolejnych sukcesów. Tym razem podczas IV Turnieju KEEP ART w Dębnie grupa wywalczyła cztery złota i jedno srebro. Złoto zdobyli: Mini formacja do 11 lat, duet do 11 lat Nikola Nosek i Julia Góral, solo do 11 lat Nikola Nosek, solo powyżej 15 lat Sebastian Smołuch, srebro zdobyła formacja do 11 lat.

W  Powiatowym Przeglądzie Zespołów Tanecznych Impuls zdobył zaszczytny tytuł Laureata w grupie do lat 15. Nie sposób również nie wspomnieć o majowym IV Festiwalu o Puchar Dnia Dziecka w Szczecinie, gdzie nasi tancerze zdobyli złoto w grupie do 11 lat oraz złoto w grupie do lat 15.

Podczas Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie na podium stanęła tym razem prowadząca zespół Iwona Kusy, która znalazła się w osiemnastce wyróżnionych choreografów.

17 czerwca był dla grupy pracowity ale również satysfakcjonujący. Turniej Taneczny Nadmorskie Rytmy w Łebie przyniósł kolejne zaszczyty. Tak oto Mini Formacja HIP HOP do 11 lat otrzymała złoto, podobnie jak Formacja HIP HOP do 11 lat, Mini Formacja Dancehall OPEN wywalczyła srebro, zaś hip- hopowe duety do 11 lat Justyna Ziaja i Dilan Jomma – brąz, Nikola Nosek i Julia Góral – wyróżnienie, IMPULS Formacja 12-15 lat wyróżnienie.

Zaszczyty spływają już od najmłodszych lat. Impuls tworzą także pięcio- i siedmiolatkowie, którzy mają na swoim koncie srebro oraz wyróżnienia. Liczne nagrody cieszą i motywują do dalszego działania. To jednak przede wszystkim chodzi o pasję i kształtowanie swojej osobowości, poprzez zabawę i aktywną naukę…

Gratulacje dla całego zespołu!

Galeria zdjęć zespołu dostępna na: www.facebook.com/pages/Zesp%C3%B3%C5%82-Ta%C5%84ca-Nowoczesnego-IMPULS/161535947241678

A.S

 

Wróć do: Relacje