Neptunalia 2014

Aleksander Dobra słynny podróżnik, kajakarz, dziś wyjątkowo w roli Neptuna przywitał wszystkich zgromadzonych na trzebieskiej plaży, na Neptunaliach. Neptun – niczym dobry duch tej imprezy był z ludźmi i dla nich, przez cały dzień pełen wrażeń.

 Plenerowa impreza odbyła się jak zwykle w ostatnią sobotę lipca i tak od 18 lat…

Widownia przez cały upalny dzień dzielnie bawiła się pod sceną podczas licznych koncertów. Na dobry początek zagrał coverowy zespół z Niemiec Christian&Friends. Następnie swoimi wspaniałymi umiejętnościami zjednywali Mechanicy Shanty. Laureat większości festiwali pieśni żeglarskiej w Polsce, bez trudności zbudował doskonałą atmosferę imprezy o charakterze morskim. Również do morskich klimatów nawiązywał VI Polsko – Niemiecki Turniej Rybacki o Puchar Burmistrza Polic. W humorystycznych konkurencjach mierzyli się reprezentanci miast partnerskich Trzebieży i Hintersee. Tak oto zawodnicy ubierali strój rybacki na czas, łowili węgorza z beczki jedną ręką i rzucali kołem ratunkowym do celu. Publiczność również była angażowana do rywalizacji, w zamian za bardzo cenne nagrody- świeże ryby ze Spółki Rybackiej Certy Trzebież. Po blisko 9 turniejowych konkurencjach, Puchar Burmistrza powędrował w ręce ekipy z Polski.

Zabawa pod sceną rozkręciła się na całego, gdy pojawił się zespół Red Lips. Młodzież podczas wspólnej zabawy nie szczędziła energii. Wokalistka poruszyła Trzebież do wspólnej zabawy. Największą siłą zespołu okazała się pozytywna energia, ekspresyjne kompozycje oraz charyzmatyczna i elektryzująca wokalistka – Ruda. Mimo, iż z powodu skręconych obu nóg- wykonywała piosenki siedząc na krześle, to i tak rozpierała ją energia.

Nie mniej emocjonująco było podczas koncertu zespołu PECTUS. Czterej uzdolnieni bracia oczarowali swoje fanki. Zespół zaprezentował najbardziej znane utwory jak mi.in.: „Jeden moment”, „Oceany”, „To, co chciałbym Ci dać” i oczywiście „Barcelonę” z płyty „Siła braci”, która szturmem zdobyła listy przebojów. Duża frekwencja oraz reakcje publiczności od pierwszych minut trwania koncertu wskazywały, że będzie to bardzo udane wydarzenie. Bisy, a następnie ponad godzinne spotkanie z fanami, rozdawanie autografów zakończyły spotkanie z muzykami. Doskonała atmosfera koncertu była idealnym zwieńczeniem imprezy.

Wróć do: Relacje