Nowy sezon czas zacząć!

Wrzesień w polickim MOK- u rozpoczął się bardzo intensywnie. Dokładnie 1 września odbył się koncert „Miejsce Łez” z okazji obchodów 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Efektowne  widowisko, które skłaniało do zadumy było ambitne, podniosłe. Wydarzenie łączyło wielu artystów oraz liczne audytorium, a oparte było przede wszystkim na sile twórczej i wykonawczej Ośrodka Kultury w Policach.

Najbliższe miesiące to liczne wydarzenia. Obok występów amatorskiego ruchu artystycznego, regularnych przeglądów, konkursów, konferencji na policzan czekają wydarzenia, którymi cieszyć się mogą widzowie w całym kraju. Na szczęście w Policach także możemy ich doświadczyć. Zachęcamy do śledzenia aktualności na www.mokpollice.pl, tam też znajdują się wszystkie szczegóły wydarzeń. Oto niektóre z nich!

Koncerty

Ciekawą propozycją muzyczną jest koncert „Pan Górski i Spółka”. To projekt stworzony przez doświadczonych instrumentalistów, w którym liczą się głównie teksty, wzbogacone magiczną muzyką. Momentami weselszą, chwilami bardziej liryczną, na co dzień rockendrolowcy – tym razem w łagodnym wydaniu. Zaskoczą, wzruszą i chwycą za serca widowni. Na ten koncert zapraszamy 25 października.

Stare Dobre Małżeństwo to najbardziej rozpoznawalny zespół z kręgu piosenki poetyckiej i ballady folkowej w Polsce. Występy tej legendarnej formacji stanowią atrakcję koncertową na niespotykaną dotąd skalę. Zespół na polickiej scenie zagra 30 listopada.

W listopadzie także odbędzie się szereg koncertów związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Spektakle

„Żona do adopcji” – wybuchowa komedia pomypłek na polickiej scenie odbędzie się 21 września. Zetkniemy się z mnóstwem niedomówień, pomówień i abstrakcyjnych insynuacji. A wszystko przykryte płaszczem „normalności”. Poszukamy odpowiedzi na pytanie – czy prawdziwych przyjaciół rzeczywiście poznaje się w biedzie? W rolach głównych zagra m.in. znana Olga Borys.

Kolejną teatralną propozycją jest „Bóg mordu”. To niezwykle „aktorsko” napisana komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy. Wspaniała ekipę artystów, m.in. Katarzynę Maciąg i Lesława Żurka będzie można podziwiać 14 grudnia.

Wystawy

Wernisaż Zdzisław Beksiński – „Od fotografii do fotomontażu komputerowego” w polickiej Galerii OBOK odbędzie się 11 września. Fotografie składające się na wystawę pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Jest ich 62, z czego 50 to fotografie czarno-białe, z wczesnego okresu twórczości, czyli lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w. Pozostałe 12 to komputerowe fotomontaże z ok. dziesięciu ostatnich lat twórczości Artysty.

10 września w TOEE w Zalesiu obędzie się wernisaż prac Doroty Żurek „Na skrzydłach wyobraźni”. Dla Doroty Żurek źródłem inspiracji jest natura, wyobraźnia oraz zdjęcia. To członkini Stowarzyszenia Nest Art im. Ewy Dąbrowskiej. Uczestniczka kliku międzynarodowych plenerów oraz wystaw zbiorowych poplenerowych.

Seanse kinowe

Zapewne każdy ma czasem chęć udać się do kina. 22 września policki MOK wyświetli najnowsze kinowe produkcje!

„PLAYMOBILE. FILM” Po raz pierwszy w historii zabawki ze świata PLAYMOBIL® ruszają na podbój kin w kipiącym od akcji i humoru pełnometrażowym filmie animowanym.

„POLITYKA” w reżyserii Patryka Vegi, z pewnością nie przejdzie, również w Policach, bez echa. Fabuła filmu ma opowiadać o polskiej scenie politycznej w przededniu wyborów parlamentarnych. W filmie pojawią się postacie inspirowane najważniejszymi twarzami polskiej polityki.

„PIŁSUDSKI” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

A co słychać w Transgranicznym Ośrodku Ekologicznym w Zalesiu?

TOEE zaprasza do udziału w wydarzeniach organizowanych na terenie ośrodka. Tylko we wrześniu będą to m.in. spotkanie z Tomaszem Ilnickim „Tajemnice Czarnobyla i Fukushimy”. Ilnicki wielokrotnie odwiedzał miejsca awarii reaktorów w elektrowniach atomowych na Ukrainie oraz w Japonii, co zaowocowało wykonaniem tysięcy zdjęć oraz pozyskaniem informacji dotyczących ich historii. Podczas spotkania będzie można poznać ciekawostki dotyczące nuklearnych katastrof i dowiedzieć się jak obecnie wyglądają i funkcjonują te obszary. Te ekscytujące spotkanie już 10 września.

14 września będzie można wziąć udział w corocznym wydarzeniu pt. „Rykowisko w TOEE”. Celem będzie przybliżenie uczestnikom okresu godowego jeleni. W programie m.in. prezentacja rykowiska i zrzutów poroży jelenia, nasłuchiwanie rykowiska jeleni na terenie rezerwatu przyrody „Jeziora Świdwie, wspólne ognisko przy blasku Księżyca.

Doświadczenia fizyczne związane z pojęciem wysokiego napięcia, świat w mikroskali czyli warsztaty mikroskopowe, spacer po Puszczy Wkrzańskiej,  warsztaty „Tajemnice pszczół”, zajęcia astronomiczne, plastyczne dla najmłodszych oraz ognisko – wszystko z okazji 6. urodzin TOEE. Te wszystkie atrakcje odbędą się 21 września.

Strefa zajeć.pl

Nowy sezon to także rozpoczęcie nowych projektów i nabory do grup artystycznych działających w MOK -u. Strefa zajęć to strona internetowa, gdzie znajduje się pełna oferta Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. Jednak najważniejsze, że na stronie można się zapisać na zajęcia, zdobyć informacje i szczegóły dotyczące harmonogramów. Gorąco zachęcamy by dołączyć do naszej strefy zajęć i już dziś wybrać ciekawe zajęcia dla swoich pociech.

Serdecznie zapraszamy!

Wróć do: Relacje