Wystawa wybitnego twórcy już otwarta!

Dużym zainteresowaniem i gorącym przyjęciem cieszył się wernisaż pt. „Od fotografii do fotomontażu komputerowego” w polickiej Galerii OBOK.

Wizjoner – artysta

Twórczość Zdzisława Beksińskiego intryguje do dzisiaj. Pomimo, że charakterystyczny styl i tematyka, która prezentowana była przez artystę ma zarówno zagorzałych przeciwników, jak i zwolenników, to każdorazowo budzi różnorodne emocje. Artysta oddał się malarstwu z pogranicza mrocznej fantastyki i surrealizmu, które przemieszane były z – w pewnym sensie – wizjonerstwem. Opis stylu Beksińskiego jest o tyle trudny, o ile nie pasuje do żadnej ze znanych historii sztuki stylistyk. Stąd też nie da się jego twórczości zakwalifikować do żadnego nurtu czy stylu.

Beksiński w Polickim MOK -u

11 września nastąpiło otwarcie intrygującej wystawy fotografii pochodzących ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Muzeum posiada obecnie największą kolekcję dzieł artysty, obejmującą kilka tysięcy obrazów, reliefów, rzeźb, rysunków, grafik i fotografii.

Blisko ponad sześćdziesiąt prac, prezentowanych w Policach, obejmuje dzieła z wczesnego okresu twórczości Beksińskiego (lata 50-te, 6-te) oraz pozostałe to komputerowe fotomontaże ostatnich lat twórczości. Wszystkie one zawisły na ścianach polickiej Galerii Obok, wzbudzając żywe zainteresowanie miłośników sztuki. Po otwarciu wystawy, przez kierownika Galerii Tomasza Łoja, uczestnicy spotkania żywo dyskutowali na temat prac, dzieląc się pozytywnymi komentarzami  m.in. na temat inicjatywy sprowadzenia dzieł do Polic.

Wystawa, którą trzeba zobaczyć

Dzięki wystawie możemy poznać intrygującego, wielkiego artystę jako fotografika, malarza, który jako pierwszy w kraju, tworzy fotomontaże komputerowe.

Kto jeszcze nie dotarł do polickiej Galerii, koniecznie powinien ją odwiedzić. Ekspozycja czynna będzie od 8 września do 27 września 2019 r.

Zapraszamy!

Miejski Ośrodek Kultury