Neptunalia 2016

Trzebieskie Neptunalia to zabawa dla całych rodzin, dlatego w programie nie mogło zabraknąć atrakcji dla młodszych i tych nieco starszych.
Trzebieskie Neptuna tradycyjnie odbyły się w ostatnią sobotę lipca. Wakacyjna zabawa przeciągnęła żadnych wrażeń poławiaczy rozrywki. Już od godziny trzynastej rozpoczęły się animacje. Na trzebieskiej plaży imprezę rozpoczął Neptun. Wielki i niezwyciężony Aleksander Neptun Doba. To on właśnie otworzył tego roczną imprezę. Wraz z nim gospodarze Burmistrz Polic oraz Sołtys Trzebieży. W chwilę później rozbrzmiewały już wesołe okrzyki dzieci podczas przedstawienia pt. Wyspa Piratów wykonaniu Teatr Trójkąt z Zielonej Góry. Przez cały dzień na plaży w trzebieży działała akademia serfera pod hasłem Flow up. A tam działy się rzeczy niezwykłe: skimboard, deski Sup, strefa trickboard, itp. Wszyscy mogli przekonać się czym są tajemnicze urządzenia. Każdy mógł sprawdzić, jak to jest wiosłować na desce, ścigać się na niej, robić powietrzne ewolucję. Młodzież mogła wziąć udział w rywalizacjach, sprawdzić się fizycznie, a przede wszystkim doskonale bawić. Tych nieco mniej odważnych instruktorki zumby zachęcały do wspólnego i energetycznego tańca. Energetycznie było tak że podczas VIII Polsko – niemieckiego Turnieju Rybackiego o Puchar Burmistrza Polic. Ponad 10 humorystycznych konkurencji takich jak rzut kołem ratunkowym, wbijanie pali na czas czy odgadywanie gatunku ryb były dla publiczności już znane, to jednak zaangażowanie samych uczestników oraz obserwatorów było widoczne. Władysław Diakun Burmistrz Polic wręczył puchary i upominki wszystkim uczestnikom. Byli to reprezentanci Polski i z Niemiec, którym Rybołóstwo i tematy około morskie nie są obce.
Przez całą sobotę, na scenie grały różne zespoły. Coraz bardziej popularni szczecińscy artyści, finaliści programu Must be the Music – Jackpot, wykonali swoje ballady. Zespół Goose Bumps poruszył swoimi wokalnymi umiejętnościami. Sekstet a capella wykonał znane i lubiane utwory muzyki popularnej. Przy rockowych brzmieniach można było się pobawić podczas koncertów The Last Ride. Publiczność licznie zgromadziła się pod sceną tuż przed koncertem Eweliny Lisowskiej. To właśnie ta artystka była tegorocznym zwieńczeniem imprezy. Gwiazda wieczoru zaśpiewała swoje największe przeboje publiczność. Publiczności nie trzeba było długo zachęcać do wspólnej zabawy. Na zakończenie artystka spotkała się ze swoimi fanami.

 

Wróć do: Relacje Video