Lipcowe warsztaty dla dzieci z rodzicami

Warsztaty okazały się być bardzo twórczym i „smacznym” spotkaniem w polickim MOK-u.

Miejski Ośrodek Kultury w Policach podczas tegorocznych wakacji na przełomie czerwca i lipca zorganizował plenerowe wydarzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wśród nich znalazły się m.in. Noc Świętojańska w Trzebieży, Koncert Baltic Neopolis Orchesta, 6 Festiwal Teatralny „TEK”. Tym razem dzieci wraz z rodzicami, byli zaproszeni do siedziby MOK na wspólne, twórcze warsztaty rodzinne.

23 lipca liczna grupa uczestników zebrała się aby wziąć udział w warsztatach kulinarnych pt. „Koktajlowy zawrót głowy”. Dzieci robiły koktajle, szejki, musy owocowe, kawę mrożoną. Wspólnie z rodzicami przygotowywały soki ze świeżo wyciskanych owoców, uczyły się obierania ananasa, podawania arbuza. Zajęcia prowadzili Piotr i Sylwia Frąckiewicz, od lat związani z gastronomią.

Podczas zająć pt. „Pudełeczko wakacyjnych skarbów”, dzieci ozdabiały pudełka najróżniejszymi cudeńkami, m.in.: serwetkami, muszelkami, koralikami, cekinami, itp. Do kreatywności i pobudzania własnej wyobraźni dzielnie zachęcała prowadząca zajęcia, z PP nr9 – Sława Pietaś. Udział w zajęciach wzięło ponad 30 dzieci w wieku 4 – 10 lat, wraz z rodzicami.

Uczestnicy spotkania bawili się doskonale, podczas zajęć panowała twórcza i wesoła atmosfera. Efekty pracy można było zabrać na pamiątkę tego spotkania.

A.S, MOK Police