Małżeńska zdrada – śmiać się czy płakać ? Festiwal Komedii

Warszawski Teatr Capitol zagościł na polickiej scenie. Festiwal Komedii jest teatralną ucztą, podczas której policka widownia może obejrzeć komediowe spektakle ale także spotkać się ze wspaniałymi artystami. Sztuka „Alibi od zaraz” jest z 2007 roku, to jednak cieszy się niesłabnącą popularnością. Wystawiana wielokrotnie, w końcu też i w Policach. Czy sprostał oczekiwaniom widzów Festiwalu Komedii?

Kiedy mąż oszukuje żonę

Mąż zostaje przyłapany na zdradzie przez swoją małżonkę Sophie i jak sam tytuł wskazuje przydało by mu się wiarygodne alibi. Wpada więc na absurdalny pomysł i kochankę przedstawia jako swoją córkę. Szybko pomysł zdesperowanego małżonka wymyka się spod kontroli.

Fabuła z wartką akcją. To typowa komedia pomyłek, której sukces zależy od kunsztu aktorskiego. A ten był bez wątpienia, choć dużą część zespołu stanowili młodzi aktorzy jak Aleksandra Grzelak, Marcin Borowiec. Na uwagę zasługuje świetna kreacja m.in. Anny Korcz. Cenny był także kontakt aktorów z publicznością.

„Alibi od zaraz”, czyli gromkie brawa i dobra atmosfera

Spektakl z dużą dawka humoru był wyraźnie dobrą zabawą dla publiczności. Komedia lekka, będąca przyjemną rozrywką. Spektakl odbył się przy pełnej sali. Wszyscy przybyli zdawali się być zadowoleniu z udziału w wydarzeniu. Dobra atmosfera panująca podczas spektaklu dała się poczuć od pierwszych chwil spektaklu. Dominował szczery aplauz i śmiech smakoszy tej farsy.

Spektakl rozbawił całą salę. Reżyserem pełnej zabawnych dialogów, komicznych sytuacji i zaskakujących zdarzeń sztuki jest Marcin Sławiński.

Wróć do: Relacje