Przychodzi małżeństwo do terapeuty… Festiwal Komedii

Historia jednego małżeństwa i dwie, czasem zupełnie różne wersje zdarzeń. Jaka jest prawda? 

Scena w polickim MOK-u przedstawia spektakl „Wiwisexia” Tetru Korez z Katowic, który otworzył tegoroczny maraton teatralny pod nazwą Policki Festiwal Komedii. Prawie dwugodzinny spektakl odbył się 17 marca, w całkowicie wypełnianej widownią, sali widowiskowej.

Małżeństwo z życia wzięte?

Policka widownia od pierwszych chwil została wciągnięta w małżeńskie perypetie. Wszyscy staliśmy się świadkami terapii małżeńskiej, których głównymi bohaterami byli Daria i Piotr. Aktorzy- para, która jest małżeństwem w życiu prywatnym, jak i na scenie, opowiada liczne zdarzenia z przeszłości, które mają wpływ na panujący teraz między nimi kryzys.

Policzanka Daria Polasik- Bułka powróciła do swojego rodzinnego miasta i wystąpiła na scenie, ku zadowoleniu wszystkich przybyłych. Wspaniali aktorzy, swobodnie czujący się w swoich rolach, doskonale przedstawiali męski i żeński punkt widzenia. Jak się okazuje prawda nie jest taka oczywista. Widać, że aktorzy świetnie się bawią podczas grania spektaklu, aż można by się zastanawiać ile w nim prawdy zaczerpniętej z ich życia…

Z problemami pomaga uporać się psychoterapeuta. Nad wyraz dociekliwy, wnikliwie zgłębiający sfery intymne pożycia małżeńskiego. W tej roli wystąpił Mirosław Weinert, aktor oraz reżyser przedstawiania. Nie sposób nie wspomnieć o jakże charyzmatycznej Ewie Kubiak. To postać szalonej, nieco ekscentrycznej przyjaciółki, świetnej komentatorki perypetii młodej pary.

Scenariusz kabareciarza

Autorem scenariusza do „Wiwisexii” jest Tomasz Jachimek, artysta kabaretowy. Nie mniej jednak scenariusz nie jest oparty jedynie na prostym żarcie. Jest to komedia inteligentna, a przy tym bardzo zabawna. W przedstawieniu zawartych jest wiele trafnych spostrzeżeń, żartów sytuacyjnych i dwuznacznych myśli.

Jachimek zbudował tekst w, którym bawi się konwencjami i stereotypami. Dla przykładu, jesteśmy świadkami komicznej wizyty u teściowej ukazanej w stereotypowy, żartobliwy sposób, ukazanej w krzywym zwierciadle przyjaźni między kobietami i przede wszystkim odmiennego damsko –męskiego punku widzenia na te same sprawy.

Mała niespodzianka

Wdzięk i humor na dobrym poziomie otworzył policki Festiwal Komedii.

Przed wejściem na spektakl, specjalnie dla wszystkich gości, prezentował się Teatr Elipsa przygotowanym na tę okazję pokazem ogniowym – fireshow. W holu można było sfotografować się n tle ścianki festiwalowej oraz spotkać z artystami po zakończeniu spektaklu. Organizatorzy zapewnili także mini bar aby dodatkowo umilić czas w polickim MOK-u.

Wróć do: Relacje