Koncert „TWARZE OSIECKIEJ”

Muzyczny projekt w wykonaniu młodych, szczecińskich muzyków odsłonił przed policką publicznością nowe oblicze utworów Agnieszki Osieckiej…

Instrumentaliści i wokaliści, którzy w szesnastoosobowym składzie wystąpili 14 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, przenieśli publiczność do świata poezji i muzyki.

Muzycy w obecnym składzie pracują od dwóch lat i po raz trzeci ukazali światu swój muzyczny projekt. Koncert po, mimo iż prezentował znane utwory Agnieszki Osieckiej, to jednak odsłonił przed widownią ich nowe oblicze. Tak oto w autorskich aranżacjach usłyszeliśmy siedemnaście utworów, jak m.in.: „Dobranoc”, „Kolega maj”, Uciekaj moje serce”, „Niech żyje bal”, „Sing sing”, czy nawet „A ja wolę moją mamę”.

Nad muzycznym kształtem wykonanych utworów pracował pomysłodawca projektu, muzyk i aranżer Tomasz Lewandowski. Zaprosił on do współpracy licznych muzyków i wokalistów. Tak oto swoim wokalnym popisom upust dali: Michał Grobelny, Sandra Jakubowiak, Kasia Trzepiałowska oraz Ewelina Szalińska, (na co dzień kształcąca swój śpiew w MOK-u w Policach). Artystom towarzyszył także Baltic Neopolis Quartet.

Na uwagę zasługuje fakt, iż lokalni artyści zgromadzili w sali widowiskowej bardzo liczną publiczność. Blisko półtoragodzinny koncert łączył wspaniałe utwory w nowoczesnych aranżacjach, bogate instrumentarium, projekcje zdjęć oraz poezję zaprezentowaną przez aktorów polickiego MOK -u. Była to artystyczna podróż z Agnieszką Osiecką poprzez bluesa, swing, pop i rock w indywidualnym ujęciu młodych muzyków. Dzięki temu teksty znakomitej polskiej poetki można było odkryć na nowo.

Aleksandra Słowińska
MOK Police

Wróć do: Relacje