KONCERT HARMONIJKOWY W POLICACH

Niedzielne popołudnie umilił, publiczności zgromadzonej w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach, koncert szczecińskiego zespołu ANIMATO.

Artyści pasjonujący się grą na harmonijkach ustnych wystąpili w Policach nie po raz pierwszy. Jak się okazało zwolenników tej niecodziennej muzyki, nie brakowało.

Zespół Harmonijek Ustnych „ANIMATO” wystąpił w MOK- u prezentując kompozycje Fryderyka Chopina, Johanna Straussa Glenna Millera, z przebojami z repertuaru Czesława Niemena i Wioletty Willas, polskiej muzyki filmowej i muzyki operetkowej.

Zespół został założony w 1978 r. w Szczecinie i od początku działalności zespołu jego członkowie postawili sobie za cel popularyzację harmonijki ustnej. Podczas licznych występów artyści prezentują możliwości techniczne i walory orkiestrowego brzmienia tego interesującego, finezyjnego instrumentu. Wszędzie tam, gdzie są zapraszani starają się pokazać, że w ich rękach harmonijka ustna ma prawie nieograniczone możliwości pozwalające na zagranie z powodzeniem każdego rodzaju muzyki. Zespół „Animato” działa, na co dzień przy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, prezentując na jego gościnnych scenach podczas cyklicznych koncertów swój bogaty dorobek artystyczny.

Podczas niedzielnego koncertu w Policach wystąpili: Jerzy Grzesiukiewicz -harmonijka chromatyczna,  Marek Jaroszyński – harmonijka chromatyczna, Piotr Bieliński – harmonijka akordowa, Piotr Włodarczyk – harmonijka basowa, oraz gościnnie Piotr Jaroszyński – fortepian.

Policka publiczność z dużym entuzjazmem uczestniczyła w nietypowym i bardzo ciekawym koncercie.

A.S
MOK Police

Wróć do: Relacje