Ferie zimowe bez nudy

Każdego roku podczas ferii zimowych, policki MOK organizuje dla dzieci i młodzieży bogata ofertę edukacyjno – rozrywkową. Młodzi uczestnicy przez dwa tygodnie ferii wzięli udział, w sumie, w 13 warsztatach z różnych dziedzin sztuki, 10 seansach kinowych oraz w jednym ciekawym spotkaniu autorskim.

Warsztaty, czyli edukacja poprzez zabawę

Wszystkie propozycje dla dzieci i młodzieży oferowane przez MOK był bezpłatne. Należało zawczasu wybrać spośród szerokiej oferty to co lubmy  lub to czego chcielibyśmy się nauczyć. Zajęcia w większości prowadzili instruktorzy, artyści, eksperci przyjezdni. Zaangażowani byli także instruktorzy MOK-u, niemniej wyspecjalizowani i kreatywni.

Oferta stanowiła propozycje, których nie ma, lub jest ich bardzo niewiele na mapie propozycji edukacyjnych w naszych okolicach.

MOK zaproponował warsztaty: wokalne z Damianem Rybickim (Półfinalista The Voice of Poland), taniec nowoczesny, taniec Afro, fotografia otworkowa, warsztaty reporterskie, światłoczułe eksperymenty fotograficzne, warsztaty ceramiczne, hand made, robotyka, warsztaty cyrkowe, warsztaty gry na brazylijskich bębnach, warsztaty komiksu i karykatury.

Warsztaty reporterskie obejmowały profesjonalne zagadnienia, jak m.in. wystąpienia publiczne, emisja głosu i właściwa artykulacja, pokonywanie tremy występowanie przed kamerą i mikrofonem, podstawy kręcenia interesujących filmów. Prowadzącymi były niezwykle doświadczone i cenione dziennikarki Polskiego Radia. Hanna Bogoryja – Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk, nie tylko uczyły podczas warsztatów ale także były głównymi bohaterkami spotkania autorskiego, które odbyło się 11 lutego.

Spotkanie dotyczyło książki „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie”. Podczas spotkania w polickim MOK -u, reportażystki opowiadały o sztuce robienia reportaży, skąd czepią pomysły i dlaczego postanowiły wydać książkę.

Uderz w bęben

Codziennie młodzi poszukiwacze zabawy przybywali do kina na wyświetlane filmy. Kino przyciągało różnorodnymi propozycjami. Można tez było przed seansem obejrzeć na scenie krótkie pokazy powarsztatowe. Energią zarażali podopieczni cenionego wokalisty Damiana Rybickiego. Sporo hałasu narobiła też ekipa bębniarzy Rafała Krzanowskiego z Bloco Pomerania.

Jak przedstawić wizerunek człowieka, zwierzaka lub przedmiotu aby śmieszył i ukazał jego charakterystyczne cechy? Tego dowiedzieli się uczestnicy warsztatów karykatury. Młodzież uczyła się jak narysować człowieka, by pokazać to, co u niego wyjątkowe. Zajęcia prowadził Szymon Teluk rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów.

Ferie w polickim MOK -u, każdego dnia przyciągały liczną grupę dzieci i młodzieży, które chętnie brały udział w przygotowanych propozycjach. Ferie w Policach w różnorodny i ciekawy sposób edukowały i bawiły.

Wróć do: Relacje