Spotkanie autorskie „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie”

11 lutego w polickim MOK-u odbyło się bardzo ciekawe spotkanie autorskie. Hanna Bogoryja – Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk opowiadały o książce pt. „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie”.

Reportażystki Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego są uznanymi dziennikarkami. Wielokrotnie nagradzane i nominowane do nagród w konkursach „Melchiory”, SDP, „Grand Press” oraz KRRiT.

Podczas spotkania w polickim MOK-u, opowiadały o sztuce robienia reportaży, skąd czepią pomysły i dlaczego postanowiły wydać książkę pt. „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie”.

W 2005 roku nagrano ukrytym mikrofonem i kamerą 53-letniego dziennikarza, który proponował 16-latce zakup telefonu w zamian za seks. Zgodziła się bez zastanowienia. Niedługo po tym kilka dziewczyn z przerażającą szczerością opowiedziało, dlaczego to robią i co z tego mają. Reportaż radiowy stał się inspiracją filmu pt. Galerianki. Artur został napadnięty, wywieziony i porzucony w przydrożnym lesie. Na skutek uderzenia w głowę stracił pamięć. Został bezdomnym. Tylko żona nie wierzyła, że mógłby tak po prostu zniknąć. Nie przestała go szukać.

Kiedy Jacek przekazał Agnieszce wszystkie oszczędności i wziął dla niej kredyt, by ta rzekomo mogła uwolnić się od swoich sutenerów, kobieta zniknęła. Jacek postanowił, że tak tej sprawy nie zostawi. Jak bardzo trzeba pragnąć miłości, by zakochać się w prostytutce i dać się jej oszukać?

Dwie uznane dziennikarki – Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk – powróciły do bohaterów najciekawszych, wielokrotnie nagradzanych reportaży i sprawdziły, jak potoczyły się ich dalsze losy.

Wróć do: Relacje