Alosza Awdiejew i dwa jubileusze

Śpiewa, gra na gitarze, pisze, gra w filmach… człowiek kultury i nauki Aleksy Awdiejew wystąpił w polickim MOK -u.

Podwójnie jubileuszowy recital odbył się 6 marca. Koncert był propozycją dla wszystkich tych, którzy lubią znakomitą muzykę połączoną z dowcipami i humorem.

Jubileusze i nowa formuła artystyczna

Aleksy „Alosza” Awdiejew – piosenkarz, muzyk, gitarzysta, pianista, satyryk, aktor filmowy, językoznawca, profesor nauk humanistycznych, tłumacz literatury, felietonista. Rok 2020 to rok, kiedy artysta  obchodzi piękne jubileusze: 80 urodziny oraz jubileusz 45 lat na scenie. Z tej okazji na polickiej scenie odbył się koncert w wykonaniu artysty.

W Policach zespół Awdiejewa zaprezentował się w nowej formule artystycznej. Recital okazał się być połączeniem koncertu muzycznego z kabaretem. Na repertuar, który usłyszeliśmy w Policach, doskonale znany od lat, składały się m.in. piosenki z Odessy i folklor Cyganów i Żydów rosyjskich, a także ballady Wysockiego i Okudżawy, sowicie okraszone niepowtarzalnym dowcipem.

Koncert pełen był dowcipnych anegdot, opowiadań i historii, bawiących policką publiczność.

Człowiek orkiestra

Postać profesora i artysty Aleksego Awdiejewa jest szeroko podziwiana i szanowana. Na pewno dzieje się tak za sprawą jego szczególnej postawy – pełnej optymizmu i krzewiącej pozytywne wartości i emocje. Uhonorowano to wieloma publicznymi nagrodami. W ostatnim czasie przyznano mu m.in. I miejsce w plebiscycie miesięcznika „Forbes” – Profesjonaliści 2013, Zawody zaufania publicznego – aktor oraz Order Kapituły „Ecce Homo” a także nagrodę im Jana Himilsbacha.

 

Wróć do: Relacje Wydarzenia