Baltic Neopolis Orchestra – 70 rocznica polskiej administracji w Policach.

Ponad trzysta osób zgromadził niedzielny koncert „Cztery pory muzyki”. W polickim Parku Staromiejskim zabrzmiała muzyka z czterech epok: baroku, klasycyzmu, modernizmu i współczesności.W wykonaniu szczecińskiej orkiestry kameralnej Baltic Neopolis Orchestra, publiczność wysłuchała utworów z czterech krajów:Austrii, Włoch, Wielkiej Brytanii i Polski.

Czyli W.A.Mozarta, A.Vivaldiego, K.Jenkinsa, G.Holsta oraz polickiego kompozytora Piotra Brody. Bardzo dobrze dobrany i wykonany program został nagrodzony brawami na stojąco.Gorące przyjęcie przez Policzan, świadczy o tym, że chcemy również słuchać muzyki klasycznej.Niewątpliwym atutem wydarzenia była także jego lokalizacja, co sprawiło, że w polickim parku dźwięków orkiestry słuchali nie tylko melomani.

Koncert rozpoczął cykl uroczystości, upamiętniających 70 lat polskiej administracji w Policach.

Wróć do: Relacje Video