„W tę Świętojańską Noc!”

To już tradycja! Już od siedmiu lat Teatr Elipsa przygotowuje widowisko teatralne z okazji Nocy Świętojańskiej. Premiera tegorocznego spektaklu pt.”W tę świętojańską noc!” odbyła się w Trzebieży 24 czerwca.

W tegorocznym widowisku wystąpili młodzi aktorzy z Teatru Elipsa z polickiego MOK-u, z grupy teatralnej „Niezalewamy” z fili MOK w Trzebieży. Spektakl wzbogacony był muzyką afrykańską graną na żywo przez muzyków zespołu „Djembe” pod przewodnictwem Ryszarda Dziubaka oraz tańcem zespołu tańca etnicznego z Pałacu Młodzieży w Szczecinie, skomponowanego przez Justynę Kozłowską.

Reżyserką całego przedsięwzięcia była prowadząca grupy teatralne Aleksandra Słowińska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Spotkanie rozpoczęła akcja „Plećmy wianki w Świętojanki”. Każdy mógł skomponować swój wianek, uleść, a następnie puścić go na wodę, zgodnie ze staropolskim obrzędem.

Widowisko teatralne nad Zalewem Szczecińskim zebrało wielu widzów, którzy mogli podziwiać nie tylko ekspresyjną grę aktorską młodych artystów , ale również usłyszeć staropolskie pieśni, zaklęcia.

Energiczny, pełen magii i tajemnic spektakl opowiada o pragnieniach, marzeniach i nieszczęśliwej miłośi. Te wszystkie emocje odzwierciedlał bardzo ciekawy i efektowny element związany z teatrem ognia.

Aktorzy w pokazie wykorzystali m.in. kij ogniowy oraz wachlarze. Poruszenie wzbudzało także plucie ogniem w wykonaniu Nikoli Palej z Teatru Elipsa.

Żywa gra aktorska, słowiańskie stroje i nuta tajemnicy – to porwało widownię! Widowisko tradycyjnie zakończyło się puszczeniem wianków na wody Zalewu. Publiczność miała okazję także tańczyć z aktorami przy ogniu. Magiczny wieczór zakończył pokaz Teatru Ognia „Piromancja” ze Szczecina.

Organizatorami wydarzenia był policki MOK oraz Sołectwo Trzebież przy wsparciu Nadleśnictwa Trzebież.

26 czerwca młodzi artyści zaprezentowali widowisko nad jeziorem Morzycko, w uroczej miejscowości Gądno (k.Morynia). Zespoły były bardzo gorąco przyjęte przez tłumnie zgromadzoną publiczność.

 

Wróć do: Relacje