Zorba na leżakach! MUZYCZNE MOKarte

Tradycyjnie już w sobotni, wakacyjny  wieczór w Policach było muzycznie… Tym razem rozgrzała nas Zorba i najpiękniejsze przeboje Hellady.

25 lipca na plenerowej scenie MOK w Policach odbył się koncert muzyki  greckiej pt. „Świat Według Zorby”. W bardzo osobistym recitalu wystąpił grecki artysta Mitro Dymitriadis. Publiczność dopisała i zasiadając na przygotowanych przez organizatorów leżakach, z radością uczestniczyła w tej muzycznej wędrówce.

Energetyczny artysta grał, śpiewał i pasjonująco opowiadał o rozpalonej słońcem, ukochanej Grecji. Usłyszeliśmy nostalgiczne, miłosne ballady, typowe tawerniane zebbekika, energetyczne tsifteteli będące wspólnym muzycznym dziedzictwem Grecji i Turcji.

Organizatorzy wydarzenia maja nadzieję, że koncert otworzy ponowie okres, w którym kultura Greków będzie widoczna i żywa w mieście, które stało się dla wielu z nich przyjazną przystanią…

Mitro Dymitriadis jest gitarzystą, wokalistą i aranżerem, Los Grecos to jego pseudonim sceniczny. Jego artystyczne inspiracje sięgają od muzyki latynoamerykańskiej, bossa nova przez muzykę zachodu, aż po ojczystą muzykę grecką. Dla Mitro bycie artystą jest na równi sposobem wyrażania emocji jak i filozofią życiową.

Wróć do: Relacje