Smyczkowy AQuartet zagrał w Policach

W muzyczną podróż dookoła świata zabrał nas zespół AQuartet.

18 lipca 2020 odbył się drugi koncert plenerowy z cyklu Muzyczne MOKarte. Koncepcja koncertów słuchanych na leżakach w kameralnej, letniej atmosferze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Wszystkie przygotowane miejsca zapełniają się, jednak dzięki starannie zaaranżowanej przestrzeni obok MOK, publiczność spełnia wymogi dystansu społecznego.

Kwartet smyczkowy z Katowic to zespół w składzie – dwoje skrzypiec, altówka, wiolonczela. Ma w swym repertuarze muzyczne hity różnych stylów i epok. Na koncertach A.Quartet można usłyszeć: jazz, blues, muzykę z filmów, musicali i operetek, muzykę pop, lat 60-tych, taneczną, w tym latino oraz muzykę klasyczną.

AQuartet przedstawił policzanom utwory z różnych stron świata. Usłyszeliśmy m.in. „Najtrudniejszy pierwszy krok” z repertuaru Anny Jantar oraz „Przeżyj to sam” zespołu Lombard, z klasyki włoskiej rozbrzmiała „Felicita”. Koncert barwnie poprowadził Witold Pełka. Publika owacjami na stojąco podziękowała zespołowi, który bisował.

Niespodzianką było wykonanie przez zespół  „Małej Optymistycznej Piosenki” oraz „Deszczowej Piosenki o słońcu” do których aranże wykonał nasz kolega Piotr Broda.

Następne spotkanie na Muzycznym MOKarte odbędzie się już w sobotę 25.07.2020.
Zapraszamy!

Wróć do: Relacje