Zimowe Warsztaty Taneczne – Międzynarodowe Prezentacje 2013

Zimowe Prezentacje Taneczne to projekt dający szansę młodym pasjonatom tańca doskonalić swój warsztat w międzynarodowym gronie oraz prezentować się przez publicznością.

Inicjatywa Companii Baletowej z polickiego MOK -u prowadzonej przez Barbarę Kamińską na stałe wpisała się do kulturalnego kalendarza imprez w naszym mieście. Rokrocznie cieszy się uznaniem zespołów, które chętnie biorą udział w warsztatach oraz publiczności, która licznie gromadzi się w sali widowiskowej, aby obejrzeć popisy taneczne, wspaniałe choreografie wielu różnych formacji tanecznych.

Warsztaty, jak co roku dofinansowane z programu Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży, rozpoczęły się 24 stycznia i trwały do 28 stycznia. Udział w warsztatach wzięła młodzież z Polski, Niemiec oraz Ukrainy. Trójstronny projekt przyniósł wiele korzyści uczestnikom, którzy nie tylko mogli wzbogacić swój taneczny warsztat, poznać nowe układy i techniki taneczne, ale także mieli okazję podzielić się swoim dorobkiem artystycznym, zacieśnić kontakty z rówieśnikami z innych krajów.

Wspaniała atmosfera była wyczuwalna również podczas pokazów scenicznych, które miały miejsce w sobotni oraz niedzielny wieczór. Sala widowiskowa była wypełniona rodzicami, przyjaciółmi, zaproszonymi gośćmi oraz zwolennikami tańca, którzy mogli obserwować popisy wielu zespołów tanecznych. Tak oto podczas Międzynarodowych Prezentacji wystąpili: Studio Tańca Klasycznego dla Dzieci i Dorosłych YAROSLAWNA z Ukrainy, Music und Kunstschule ze Szwedt, Kinder und Jugendtanzensemble z Neuenhagen, Państwowe Ognisko Baletowe ze Szczecina, Zespoły Tańca Nowoczesnego Efekt, Impuls i Impulsik z Pałacu Młodzieży, Studio Tańca Rewoltade z Darłowa, zespół Almas z Polic, soliści z Lwowskiego i Narodowego Akademickiego Teatru Opery oraz z Opery na Zamku w Szczecinie i solistka ze Szkoły Baletowej w Poznaniu oraz wszystkie grupy Companii Baletowej.

Popisy taneczne były bardzo zróżnicowane, a każdy z zespołów odznaczał się zaangażowaniem. Pasja i wytrwała praca zarówno instruktorów, jak i młodzieży przełożyła się na wspaniały koncert umiejętności oraz międzynarodowego porozumienia. Tym bardziej cieszy fakt, iż Zimowe Prezentacje mogą pochwalić się tak dużym zainteresowaniem ze strony publiczności, która od lat chętnie uczestniczy w wydarzeniu.

Aleksandra Słowińska
MOK Police

Wróć do: Relacje