21 Finał WOŚP w Policach

Całodzienne kwestowanie w Policach zakończyło się rezultatem ponad 42 500 złotych.

Przez cały dzień w Miejskim Ośrodku Kultury odbywały się występy, pokazy i popisy wokalne, taneczne i teatralne młodych artystów z polickich szkół, przedszkoli i z MOK- u. Tak oto publiczność mogła obserwować dzieci z SOSW nr1, Przedszkola z Tanowa, Gimnazjum nr1, a także zespoły PP66, Zespół Pieśni i Tańca Policzanie, Zespół Tańca Nowoczesnego Impuls, Teatr Elipsa, Companię Baletową, Szkołę Sztuk Walki Energy Gold Team, taneczną grupę Almas.

Tradycyjnie swoimi żywiołowymi i entuzjastycznymi pokazami bawili tłocznie zgromadzoną publiczność policcy VIP -owie. Przedstawienie pt. „Romeo i Julia” w gwiazdorskiej obsadzie w osobach m.in.: Burmistrza Polic Władysława Diakuna, Przewodniczącego Rady Miejskiej Witolda Króla, Sołtysowej Przęsocina Pani Zofii Hlek i wielu innych zaangażowanych osób oraz popisy wokalne w bloku karaoke dodały imprezie jeszcze bardziej rozrywkowego waloru.

Sceniczne prezentacje wzbudzały bardzo duże zainteresowanie i uznanie publiczności. Gorąco przyjmowała prezentacje, zaś sami wykonawcy z wielką pasją prezentowali swoje umiejętności. Próby do występów zarówno karaoke, jak i do spektaklu w reż. Grażyny Szyszko z horeografią Iwony Kusy trwały na wiele dni przed imprezą i wymagały od wykonawców wielkiego zaangażowania. Wszystko po to by zebrać jak najwięcej datków na WOŚP.

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Policach sprzedawali także smakowite kanapki. Ponadto w holu rozstawione były stoiska rękodzielnicze, z książkami, z domowymi wypiekami i różnorodnymi gadżetami. W powszechnej zbiórce zdecydowanie pomogły licytacje. Darczyńcy przekazali do licytacji wiele różnych przedmiotów były wśród nich złote serduszko wylicytowanie za 1600 zł, okolicznościowe koszulki m.in. z autografem Libera za 160 zł, koszulka z Albertem Einsteinem za 250 zł, WOŚP -u za 100zł, ale także piłka polickich siatkarek za 120 zł, kurs strzelecki za 150 zł oraz liczne kalendarze, kubki, ksiązki, tomiki poezji, zabytkowe monety, obrazy, rzeźby, maskotki, plecaki, karnety, plakaty.

Licytacje przeplatane występami artystycznymi wzbudzały duże zainteresowanie i wiele emocji szczególnie, iż przedmiotów do licytacji było dużo a czasu coraz mniej. Policzanie jednak przyzwyczajeni do tej części programu chętnie podejmowali rywalizacje i zacięcie walczyli.

Niespodzianką wieczoru był koncert znanej grupy hip-hopowej Wona&Webber. Muzyczny akcent był doskonałym prezentem dla wszystkich fanów grupy, a także dla wszystkich, którzy mieli ochotę potupać pod sceną. Nie zabrakło także owsiakowej akcji „światełko do nieba”. Niebo nad MOK- iem rozjaśniało fajerwerkami, które zakończyły polickie kwestowanie. Wówczas wszyscy wolontariusze kwestujący na ulicach powrócili do MOK, a sztab liczący pieniądze pełną parą przystąpił do pracy. Wolontariusze do późnych godzin nocnych skrupulatnie składali grosz do grosza, a każdy z nich nie mniej ważny…

Aleksandra Słowińska
MOK Police

Wróć do: Relacje