Tanecznie i międzynarodowo

Zimowe Prezentacje Taneczne 2019

Przedstawiciele Polski, Niemiec i Ukrainy zaprezentowali się tanecznie na polickiej scenie. Różnorodność kostiumów, choreografii, kultur mogła zaciekawić wszystkich przybyłych na koncert. Pokazy taneczne, w ramach projektu młodzieżowego pod tytułem Zimowe Prezentacje Taneczne, odbywają się w polickim MOK-u od 15 lat. Wciąż jest liczne grono odbiorców i zwolenników tej inicjatywy. Na widowni zasiadali rodzice, przyjaciele wykonawców, których było ponad setka, ale także pasjonaci tańca oraz osoby angażujące się w życie kulturalne miasta. Na scenie zaś wystąpili Kinder und Jugendtanzensamble z Neuenhagen, Zespół ROsinka z Ukrainy, Fundacja Balet, Państwowe Ognisko Baletowe, Studio PAA ze Szczecina, Compania Baletowa z Polic.

Młodzież z Ukrainy, z Niemic wraz z Companią Baletową zrealizowała w polickim MOK-u, projekt trójstronnych warsztatów tanecznych, których finał odbył się 19 stycznia, właśnie podczas koncertu. Młodzi pasjonaci tańca wspólnie trenowali chorografie ale także poznawali się wzajemnie, dzielili się swoim doświadczeniem i obyczajami panującymi w ich krajach. Compania Baletowa prowadzona przez Barbarę Kamińską, inicjator projektu, dostarczała gościom atrakcji, pokazując m.in. Szczecin i okolice.

Tancerze zaprezentowali w niedzielne popołudnie, różne odsłony tańca klasycznego i nowoczesnego. Ukraińska Rosinka dała się zapamiętać głównie ze względu na swój kunszt artystyczny i bardzo wysoki poziom tancerzy, zespół z Niemic czarował gracją w tańcach klasycznych, zaś polskie zespoły docenione były, głownie ze względu na szeroki wachlarz inspiracji i różnorodność taneczną.

Projekt dofinansowany przez PNWM.

 

 

Wróć do: Relacje