Ferie 2019

Twórczo i aktywnie było w Policach podczas tegorocznych ferii zimowych!

Bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży to oferta polickiego MOK-u na tegoroczne ferie zimowe. 12 grup warsztatowych w każdej około 20-25 uczestników oraz codziennie projekcje kinowe dostarczały licznych atrakcji dla dzieci spędzających ferie w mieście.

W pierwszym tygodniu odbyły się warsztaty śpiewu z Elżbietą Rojek z Poznania, tańca afro z Magdaleną Prieditis, konstruowania robotów z lego z „małym inżynierem”, warsztaty fotograficzne z Tomaszem Łojem, który udowodnił, że bardzo ciekawe zdjęcia można wykonać bez użycia aparatu.

Popularnością cieszyły się także warsztaty youtuberskie, podczas których powały ciekawe filmiki, a sami uczestnicy dowiedzieli się jak vlogować i skutecznie promować się w internecie.   Bardzo kreatywne okazały się być warsztaty malarsko -graficzne, hand made, ceramiczne, plastyczne, podczas których powstały małe i jedyne w swoim rodzaju cudeńka. Pasję sztuk plastycznych zaszczepiały wśród uczestników: Justyna Mucha, Halina Zduńczyk, Teresa Kulik, Sława Pietaś.

Drugi tydzień stawiał przed uczestnikami wyzwania aktorskie, to na warsztatach z Pawłem Niczewskim z Teatru Krypta ze Szczecina, pasjonata sztuki impro. Na warsztatach cyrkowych swoimi popisami zachwycał Kamil Małecki. Uczestnicy poprzez doskonałą zabawę uczyli się m.in. żonglerki, kuglarstwa, akrobatyki, chodzenia na szczudłach.

Dzieci i młodzież odkrywały nowe i nieznane, a prowadzący zarażali ich swoją pasją i przełamywali stereotypy. Udowodnili, że chcieć znaczy móc!

Każdego dnia w polickim MOK od godzin porannych aż wrzało, a to za sprawą zarówno warsztatów, jak i kina, w którym nieodpłatnie emitowane były filmy i bajki dla dzieci oraz ich rodziców.

Wróć do: Relacje