Wyjątkowe Mikołajki w MOK-u!

Niecodzienny koncert odbył się w ośrodku kultury dla polickich przedszkoli. Wspaniała artystka Dorota Miśkiewicz wraz z zespołem Kwadrofonik wystąpili dla najmłodszych.

Bogate, niczym w filharmonii instrumentarium, doskonały repertuar i jeszcze wspanialsze wykonanie oraz pobudzające wyobraźnię wizualizacje (autorstwa zwyciężczyni najważniejszego w Polsce konkursu sztuki VJ-skiej, Videozone VJ Contest) sprawiły, że było to wyjątkowe przeżycie dla wszystkich.

Ponad 300 dzieci przywitał św. Mikołaj wraz z elfami, zachęcając do wysłuchania koncertu. Artystka błyskawicznie nawiązała bardzo dobry kontakt z wymagającą publicznością, a już po chwili rozbrzmiały dźwięki fortepianów i instrumentów perkusyjnych. Dzieci współpracowały z artystami dośpiewując, klaszcząc, „miałcząc”- w zależności od utworu. A wśród nich znalazły się m.in. „Kotek”, „O Panu Tralalińskim”, „Taniec”, „Warzywa”, „Idzie Grześ”, „Ptasie plotki”… i inne piosenki znane dzieciom i dorosłym.

Jedna z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych zmierzyła się z „Piosenkami dla dzieci” Lutosławskiego – utwory pisane do tekstów Tuwima. Artyści zaproponowali niezwykle barwne, nowoczesne, realizowane w całości na akustycznych instrumentach opracowania. Dzieci zaś miały okazję zapoznać się z instrumentami, m.in. marimba, ksylofon, cajon, cymbały, udu, kalimba, gongi, itp.

Takie koncerty wciąż są rzadkością w naszym regionie, tym bardziej całe wydarzenie zyskuje na wartości.

Piosenki, mające często formę zabawnych, rymowanych opowiastek, bawiły, uczyły i wciągały w magiczny świat muzyki. O wyjątkowości wydarzenia świadczyły reakcje młodych słuchaczy. Ponad 40 minutowy koncert skupiał uwagę dzieci, które bez przerwy uważnie słuchały, żywo reagowały.

Przedpołudnie zakończyło się spotkaniem wszystkich ze św. Mikołajem, który każdego obdarował upominkami. Radość była ogromna. Sztuka na najwyższym poziomie dostarczyła małym policzanom wielu wspaniałych, niepowtarzalnych wrażeń.

To były naprawdę wyjątkowe Mikołajki!

Na polickiej scenie wystąpili:

DOROTA MIŚKIEWICZ – śpiew

EMILIA SITARZ – fortepian

BARTŁOMIEJ WĄSIK – fortepian

MAGDALENA KORDYLASIŃSKA – instrumenty perkusyjne

MIŁOSZ PĘKALA – instrument perkusyjne

JAGODA CHALCIŃSKA (JAGO VJ) – wizualizacje

Wróć do: Relacje