25. Finał WOŚP w Policach

 

Już następnego dnia po zakończeniu 25. WOŚP w Policach wiemy, że zebrana kwota przekroczy 50 tys. złotych.

Policzanie, jak co roku włączali się w działania polickiego MOK-u. Przybyło tu wiele osób, jedni obserwowali występy sceniczne, inni przekazywali przedmioty na aukcje, inni zaś je licytowali, uzupełniając Finałową skarbonkę różnymi kwotami. Tegoroczny Finał WOŚP dedykowany był dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Na scenie polickiego MOK-u wylicytowano m.in. odblaskowe serduszka WOŚP 200 zł, anioły ręcznie robione 300 zł i 100 zł, koszulki WOŚP za 400 zł, 300 zł, 150 zł i 150zł, torbę WOŚP 150 zł, kubki WOŚP za 300 zł, 150 zł, kalendarz Pogoni Szczecin z autografami za 150 zł, Pióro powiatu polickiego za 210 zł, oraz kalendarze, parasole, ekwipunek wojskowy, harcerski, książki „Oni byli pierwsi,” „70 lat polskich Polic”, karnety, vouchery, wyroby rękodzielnicze i wiele innych.

Przez cały dzień trwania imprezy, na scenie polickiego MOK-u odbywały się licytacje oraz występy zespołów z polickich szkół, przedszkoli, szkoły Sportów Walki, zespołów na co dzień działających w polickim MOK-u. Dziesiątki wykonawców prezentowało się wokalnie i tanecznie dla tłumnie zgromadzonej publiczności. Z dużym entuzjazmem została przyjęta bajka „Zew Natury” (na podstawie znanych bajek Tuwima) w wykonaniu polickich polityków, na czele z Burmistrzem Polic Panem Władysławem Diakunem. Wokalnie zaś, w słynnym karaoke, zaprezentowali się: Burmistrz Władysław Diakun, Starosta Policki Andrzej Bednarek oraz Przewodniczący Rady Powiatu Polickiego Cezary Arciszewski. Program sceniczny podsumował Less Hoduń i zespół Helles.

W holu polickiego MOK-u również było gwarno, a to za sprawą licznych stoisk z wypiekami, rękodziełem, pamiątkami, biżuterią czy kanapkami przygotowywanymi przez urzędników z Polic. Ochotnicza Straż Pożarna w Policach zachęcała do aktywnego udziału w udzielaniu pierwszej pomocy na fantomach. Na placu koło MOK-u obywał się pokaz pojazdów militarnych.

Program zakończył pokaz fajerwerków w ramach akcji „światełko do nieba”, będący doskonałym podsumowaniem dnia pełnego dobrych wrażeń i pozytywnej energii.

Jednocześnie w godzinach popołudniowych w hali sportowej przy ulicy Siedleckiej odbył się XVII Orkiestrowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Oldbojów, organizowany rokrocznie przez Gimnazjum nr 3 w Policach.

O ostatecznej, zebranej podczas tegorocznego Finału, kwocie dowiemy się już wkrótce.

 

Wróć do: Relacje