Doskonała zabawa Mikołajkowa!

Teatralne przedstawienie Teatru Elipsa, prezenty, zabawa i oczywiście św. Mikołaj! To atrakcje, z jakich skorzystały dzieci z Rady Osiedla nr 4 w Policach.

Początek grudnia upłynął w Policach pod hasłem zabaw Mikołajkowych. RO nr 4 w Policach, jak co roku, zapewniało dzieciom kolorową teatralną zabawę, którą poprowadził Teatr Elipsa z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Ku uciesze wszystkich najmłodszych spotkanie zaczęło się ciekawą, dynamiczną bajką pt. „Magiczne podróże TYMKA!”. To autorska, niepowtarzalna bajka o niezmierzonych krainach, potężnej sile wyobraźni i marzeniach. TYMEK – kukiełka, to mały chłopiec, główny bohater, który w magiczny sposób odwiedza odległe krainy. W każdej z nich uczy się wiele mądrych rzeczy. W Afryce poznaje wielu przyjaciół, w krainie podwodnej dowiaduje się, że nie wolno zanieczyszczać środowiska, w świecie jaskiniowców wynajduje koło, a w świcie słodyczy dowiaduje się , że należy się zdrowo odżywiać. Każda scena to inna kraina. Pomiędzy każda z nich na scenę wychodzi magik, który zachwyca dzieci swoimi sztuczkami.

Podczas przedstawienia aktorzy tańczyli, śpiewali, grali na własnoręcznie wykonanych instrumentach, zachęcali do interakcji młodego widza. Ponad 30 minutowy spektakl to dynamiczna, kolorowa fabuła, która bawi i uczy. Na scenie wystąpiło 10 osób z Teatru Elipsa.

Przedstawienie zakończyło się quizem na temat bajki. Następnie wszyscy ruszyli na parkiet aby wesoło szaleć do muzyki. Zabawa przeplatana była licznymi konkursami. Spotkanie zwieńczone było przybyciem św. Mikołaja, który nie dość, że rozdał wszystkim prezenty, to jeszcze bawił się ze wszystkimi dziećmi małymi i trochę większymi również.

Wróć do: Relacje