Szczecin miasto obok Polic

Spójrzmy na fakty. Imponująca, rekordowa frekwencja, intrygujące prace zdolnego artysty, różnorodność i twórcza, sympatyczna atmosfera. Czyż nie jest to sukces ostatniego wernisażu w polickiej Galerii OBOK?

Wernisaż o intrygującym tytule

Ciekawe propozycje Galerii OBOK sprawiają, że ofertą coraz częściej interesują się nie tylko policzanie, ale także szczecińskie środowisko. Nic dziwnego, gdyż jak na przykładzie ostatniej wystawy możemy stwierdzić, tematyka jest różnorodna, aktualna, zaś prezentujący swoje dzieła artyści oryginalni i wszechstronni.

Publiczność, która brzegi zapełniła Galerię 01.03, powitał jej kierownik Tomasz Łój. W zgrabnej, krótkiej mowie przedstawiał artystę oraz idee jego prac. Zaś owe prace same miały okazję prezentować się przed zgromadzonymi. Wielu z nich przystawało przy dziełach na dużej i w zależności od gustów widowni, te zyskiwały swoich fanów.

Tomasz Panek i jego Miasto

Tomasz Panek, młody artysta, malarz intryguje, „zaczepia” pracami, których głównym bohaterem jest Miasto.

Wernisaż zawiera prace z serii „Szczecin 2200”, czyli wizja nowej cywilizacji. To znane szczecińskie i okoliczne miejsca zaprezentowane w technice malarstwa cyfrowego. Obrazy przestawiają wizję upadku cywilizacji w wyniku wybuchu wojny atomowej.

Kolejnym elementem wystawy są satyryczne rysunki z „Mało Szczegółowego Przewodnika po Szczecinie”. Tu za pomocą dowcipnej kreski, autor opisuje aktualne wydarzenia w Szczecinie oraz ukazuje miasto w humorystyczny sposób.

I ostatnią, niemniej intrygującą częścią wystawy są kadry z komiksu „Rzeźnik”. Tu w czarno-biały sposób oglądamy przerażającą historię „Rzeźnika z Niebuszewa”.

Kim jest Tomasz Panek?

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, malarz, rysownik, na stałe związany ze Szczecinem. Tu żyje i tworzy. Wciąż poszukuje, wnikliwy obserwator, świetny satyryk. Podczas wernisaży chętnie rozmawiał z uczestnikami, chętnie podpisywał „Mało Szczegółowy Przewodnik po Szczecinie”, który można nabyć przez cały czas trwania wystawy w polickim MOK. Spotkanie było też okazją do zdobycia wyjątkowego autografu – jedynego w swoim rodzaju, tworzonego tu teraz rysunku autora.

Wystawę można zwiedzać codziennie, w godzinach pracy MOK, do 12.04.2019.

Galeria OBOK MOK Police

Zapraszamy!

Wróć do: Relacje