„Pociągi wstrzymać”

To koncert zespołu Polic, który odbył się 21 września 2013r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

Młodzi wokaliści i muzycy zaprezentowali polickiej publiczności piosenki czasów przedwojennych. Artyści pragnęli zainscenizować historie, uczucia, zdarzenia które kryją się w słowach piosenek znanych, rozpoznawalnych jak: „Umówiłem się z nią na 9.00”, „ „Ada to nie wypada”, Pamiętasz była jesień”, „To ostatnia niedziela” czy „Seksapil”. Zespół muzyczny pod przewodnictwem Grażyny Szyszko zmierzył się z repertuarem głównie Mieczysława Fogga.

Historie umiejscowione na stacji kolejowej, będącym głównym motywem scenograficznym, traktowały o miłości, rozstaniach, nadziejach, marzeniach. Partie wokalne zaprezentował żeński skład zespołu Polis, zaś na a instrumentach akompaniowali: fortepian – Michał Landowski, gitara basowa – Michał Peksa, perkusja – Klaudia Kunc. Młodzi artyści zaprezentowali wysoki poziom swojego warsztatu muzycznego – wokalnego. I jak sami przyznają wspólna praca, wiele rozśpiewanych godzin oraz warsztaty aktorskie z Rafałem Hajdukiewiczem (aktorem) wpłynęła na zgranie całego zespołu.

Na zaproszenie odpowiedziała liczna publiczność, która podzieliła z młodymi artystami nastrój i atmosferę piosenek z dawnych lat. Spektakl osnuty był lekką atmosferą z domieszką artyzmu umilając wieczór fanom piosenek z przedwojennego repertuaru.

Aleksandra Słowińska
Miejski Ośrodek Kultury w Policach

Wróć do: Relacje