Wystawa Pawła Kuczyńskiego pt. „Refleksje”

Wieczorem 09 października w polickiej Galerii OBOK odył się kolejny wernisaż. Tym razem licznie zgromadzona publiczność miała okazję poznać Pawła Kuczyńskiego, wielkrotnie nagradzanego, cenionego artystę- grafika.  

Niektórzy mówią o moich pracach, że są surrealistyczne. Ja myślę że są bardzo realistyczne. Są to realistyczne opowieści o naszym surrealistycznym świecie. Żyjemy na ziemi od wielu setek lat, wciąż popełniamy te same błędy. Wojna, ubóstwo, głód, rasizm, ekologia, pieniądze. Moje ilustracje dotyczą tych tematów… – mówi Paweł Kuczyński autor wystawy pt. „Refleksje. Artysta nazywa siebie obserwatorem i próbuje opowiadać o świecie. To jest bardzo trudne ale sprawia mi to ogromną przyjemność. Jest mi jeszcze bardziej przyjemnie kiedy moje metafory spotykają się ze zrozumieniem i próbą wyciągnięcia jakiś ważnych idei. Dobra metafora potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów.

Paweł Kuczyński jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu o kierunku grafika.

Od 2004 r. zajmuje się rysunkiem satyrycznym, do tej pory zdobył ponad 102 nagrody i wyróżnienia.

W 2005 r. otrzymał nagrodę „Eryk” od Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury za odkrycie roku potwierdzone rekordową ilością nagród w konkursach międzynarodowych.

Zapraszamy serdecznie do oglądania wystawy. Prace eksponowane będą do 22 listopada w Galerii OBOK MOK Police. 

Wróć do: Relacje