Zapraszamy do Wiednia – Gala Operetki Noworocznej

Noworoczną Wiedeńską Gala Operetki z lampką szampana policzanie przywitali Nowy Rok 2020.

Koncert organizowany jest co roku, na początku stycznia i cieszy się niesłabnącym uznaniem publiki. Bilety wyprzedane na kilka miesięcy przed wydarzeniem i wypełniona po brzegi, entuzjastyczną widownią, sala to najlepsza wizytówka operetkowych programów w Policach.

Na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, 5 stycznia wystąpili Artyści z Artes Ensemble pod dyrekcją artystyczną pianisty wirtuoza Andrzeja Janaszka – laureata prestiżowych konkursów i festiwali muzycznych. Śpiewacy operowi, soliści, instrumentaliści wykonali liczne arie i duety miłosne, znane i cenione na całym świecie.

Na pierwszą część koncertu składały się wiedeńskie toasty m.in. walc „Nad pięknym modrym Dunajem” J. Straussa, triumfalny „Marsz Radetzkiego” J. Straussa. Po przerwie wysłuchaliśmy najpiękniejsze arie i duety miłosne mistrzów gatunku jak m.in.: Fr. Lehara: „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”; czardasz „Kiedy skrzypki grają” z operetki „Cygańska miłość”; „W rytm walczyka serce śpiewa” z operetki „Księżniczka czardasza”, fragmenty z najsłynniejszej opery świata „Carmen” G. Bizeta „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady” Fr. Loewe oraz wiele innych wspaniałych utworów.

Muzyka przeplatana była żartobliwą narracją konferansjera, zaś w przerwie wszyscy wznieśli toast lampką szampana.

Wróć do: Relacje