Międzynarodowe Inspiracje Wielkanocne

Polsko – Niemiecka ekipa wspólnie stworzyła rękodzielnicze ozdoby Wielkanocne, które eksponowane są w polickim MOK-u. Wszystko w ramach 3-dniowego projektu, który odbył się w ubiegły weekend w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

Wraz z partnerem, licznych polickich projektów Deutsch – Polnische Gesellschaft Bundesverband e.V., policki MOK zorganizował rękodzielnicze warsztaty nawiązujące do Świąt Wielkiej Nocy. Uczestnikami wydarzenia była młodzież i nauczyciele z Gimnazjum Eggesin oraz uczniowie z Gimnazjum nr 3 w Policach. Międzynarodowa grupa pracowała z instruktorami metodą m.in. decoupage. Cały sobotni dzień uczestnicy projektu spędzili w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Tam z wykorzystaniem różnorodnych wiosennych roślin powstawały świąteczne bukiety i stroiki. Warsztaty połączone były ze zwiedzaniem TOEE oraz spacerem po malowniczej okolicy.

Efektem twórczego weekendu była wystawa pt. „Międzynarodowe Inspiracje Wielkanocne”, zainstalowana w holu Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach ale przede wszystkim nowe doświadczenia i znajomości uczestników transranicznej inicjatywy kulturalnej. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania.

A.S
MOK Police

Wróć do: Relacje