Międzynarodowa wymiana w Grecji

W ramach jubileuszu 55-lecia pracy artystycznej Zespołu Folklorystycznego „Balbiny” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, grupa wzięła udział w majowym Folklorystycznym Festiwalu w Grecji.

Policki zespół „Balbiny” wraz z przedstawicielami Polic na czele z Burmistrzem Panem Władysławem Diakunem oraz dyrektor MOK Panią Anną Ryl reprezentowali Police w partnerskim mieście Korinos (w gminie Katerini województwa Pieria). Współpraca między Policami a Korinos trwa od 2008 roku. Aktualnie MOK Police współpracuje z Kulturalnym Stowarzyszeniem MENK, które działa w Grecji od 1981 roku i skupia ponad 300 tancerzy.

W ramach wyjazdu polickie „Balbiny” z dużym sukcesem zaprezentowały się podczas trzech koncertów. Podczas pobytu w Grecji zrealizowano liczne oficjalne spotkania administracyjne, m.in. w radzie miasta Korinos, w radzie gminy Katerini i w urzędzie regionu Pieria. Burmistrza Polic przyjmowali: vice prezydent regionu Pieria Sophia Mavridou, zastępca Burmistrza Katerini Pan Liakopoulos. Policzanie spotkali się także z prezydentem lokalnej społeczności Karasaridou Panią Fotini, a także z Prezesem Ośrodków dla osób starszych w Katerini Panem Papazisis.

Podczas wizyty w Grecji podpisano także dokumenty  partnerstwa do  unijnego Programu Erazmus+ w celu realizacji kolejnych międzynarodowych wymian kulturalnych. Spotkanie było też okazją do szczegółowego omówienia przyjazdu zespołu greckiego do Polic podczas Dni Kultury Greckiej w marcu przyszłego roku.

W festiwalu folklorystycznym w Grecji poza polickimi „Balbinami” udział  wzięły zespoły ludowe z Grecji i Rumunii, Bułgarii i Macedonii.

A.S

MOK Police

 

Wróć do: Relacje