Dni Polic – Dni Chemika 2015

Koncerty gwiazd, działania animacyjne dla dzieci i inne atrakcje przyciągnęły mieszkańców naszej gminy oraz bliższych i dalszych okolic Dni Polic Dni Chemika 2015.

Impreza od wielu lat niezmiennie wyczekiwana jest przez publiczność w każdym wieku. Nic dziwnego skoro na polickiej polanie każdy może znaleźć coś dla siebie. W tym roku organizatorzy zaprosili na bardzo różnorodne koncerty. W piątkowe popołudnie grali i śpiewali reprezentanci muzyki tanecznej – disco polo. Występy zespołów zostały przyjęte, przez tłumnie zgromadzoną pod sceną publicznością, z niekrytą radością. Rozgrzewką przed kulminacyjnymi punktami piątkowych występów były koncerty zespołów: MIG, After Party, B-QLL, Skaner oraz polickiego zespołu Cord. Tak oto usłyszeliśmy doskonale znane przeboje After Party, na czele z „Tylko ona jedyna”, czy hit „Miód Malina” zespołu Mig.

Przed godziną dwudziestą Burmistrz Polic Władysław Diakun oraz wiceprezes Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police S.A wspólnie dokonali oficjalnego otwarcia dwudniowej imprezy. Następnie sceniczną atmosferę podgrzali Bayer Full oraz Czadomen. Rozśpiewana i roztańczona publiczność w końcu doczekała się szlagieru „Majteczki w kropeczki” oraz przebojów Czadomena „Ruda Tańczy jak szalona”, „Chodź na kolana”.

Kolejny dzień od godzin popołudniowych zdominowany był atrakcjami dla najmłodszych. Na małej scenie działali animatorzy i zespoły z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach w tym: Teatr Elipsa z zabawami i konkursami oraz Compania Baletowa i Zespół Tańca Nowoczesnego „Impuls” z tanecznymi prezentacjami. Na polanie działali także reprezentanci Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej z Zalesia oraz EcoGeneratora (projekt promujący życie w zgodzie z naturą). Tu poprzez zabawę, eksperymenty dzielono się wiedzą na temat ekologii, przyrody.

Wiele aktywności proponowali także artyści z Floating Trippin’ Festiwal. Tu powstała strefa aktywności ruchowych dla dzieci. Chętnych do działań sportowych nie brakowało. Dzieciaki mierzyły się w dyscyplinach jak: chodzenie i wykonywanie trików na specjalnej taśmie, trafianie rzutkami do dmuchanej tarczy, gimnastyka małego smyka, żonglowanie i wiele innych. Jednocześnie na dużej scenie Michał Juszczakiewicz zajmował programem pt. „Muzyczne rozmaitości”.

Rockandrollowy rytm zagościł na polickiej scenie podczas sobotniego koncertu zespołu Zgredybillies. Osadzone w stylistyce rock’n’rolla, bluesa i country rytmy spotkały się z żywiołową reakcją publiczności. Im później tym wydarzenia nabierały coraz większego tempa, a publiczność tasowała się pod sceną w zależności od gustów muzycznych. Młodzież tłumnie wyczekiwała i wspólnie nawoływała kolejnego wykonawcę. Wyraźnie dało się usłyszeć okrzyki: O.S.T.R. Raper Adam Ostrowski zwany Ostrym porwał publiczność, która wraz z muzykiem śpiewała dobrze znane kawałki. Raper z łatwością nawiązał kontakt z publicznością, bawił anegdotami, a także dał próbkę swoich freestyle’owych umiejętności. Następnie scenę opanowała Margaret. Piosenkarka i blogerka modowa ze Stargardu Szczecińskiego wyśpiewała w Policach m.in. utwór, z którego zasłynęła na muzycznych listach przebojów czyli „Thank You very much”.

Tłumy zgromadziły się pod policką sceną, kiedy to zbliżała się godzina występu gwiazdy tegorocznych Dni Polic- Agnieszki Chylińskiej. Przedstawiciele wielu pokoleń, mocno rozentuzjazmowanych możliwością zobaczenia swej idolki na żywo, cierpliwie czekali na ten właśnie moment. Chylińska nie zawiodła, dając występ, który z pewnością usatysfakcjonował wszystkich fanów mocnego rocka.

Punktualnie o godz. 22.00 pojawiła się charyzmatyczna Agnieszka. Pełna wigoru, entuzjazmu radości brylowała na scenie serwując całym Policom swoje kultowe piosenki. Było kilka nowości, ale nie zabrakło utworów z początków jej kariery w zespole O.N.A. Z paru setek gardeł wyrywały się dobrze znane słowa hitów „Drzwi”, „Kiedy powiem sobie dość”, „Najtrudniej”. Podobnie zresztą, jak przy utworach z solowej kariery Chylińskiej. Zdecydowanie nie można artystce zarzucić braku fanów… Zresztą na polickiej polanie nie raz rozbrzmiewały spontanicznie rodzące się „sto lat”, oczywiście dla artystki.

Doskonała forma, świetnie brzmienie, bardzo dobry kontakt z publicznością, pozytywna energia i radość Agnieszki Chylińskiej sprawiły, że był to bardzo udany koncert. Koncert zakończył bis pt. „Nie mogę Cię zapomnieć”, zejście Chylińskiej ze sceny i… szał publiczności, okrzyki, oklaski – co stanowi najlepszą wizytówkę koncertu.

Podsumowaniem dwudniowej zabawy był pokaz pirotechniczny przygotowany specjalnie na okazję Dni Polic – Dni Chemika 2015.

A.S

MOK Police