Koncert „Święta (nie) są dla wszystkich”

W przedświąteczny czas 21 grudnia w polickim MOK-u wystąpili młodzi artyści, którzy zapragnęli przełamać tradycyjny sposób mówienia- a raczej śpiewania o Bożym Narodzeniu.

Koncert był prezentacją własnych aranżacji kolęd połączonych z prezentacją poezji i wizualizacji. Artyści wzięli sobie za cel skłonienia widza- odbiorcy do refleksji. Gonitwa po sklepach, pogoń za komercją i w końcu samotność była dla wykonawców punktem wyjścia do rozważań. Dalekie od idei Świąt Bożego Narodzenia konflikty międzynarodowe czy międzyludzkie ukazane były za pomocą wizualizacji oraz prezentowanych przez wokalistów emocji.

Na szczególne uznanie zasługuje przede wszystkim wspaniały warsztat wokalny prezentujących się młodych wokalistów. Licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć artystów: Michała Grobelnego, Sandrę Jakubowiak, Kasię Trzepiałowską. W warstwie instrumentalnej zaprezentowali się pięknie brzmiący Baltic Neopolis Quartet oraz Krzysztof Kowalczyk, a także Tomasz Lewandowski- piano, Paweł Rozmarynowski – bas, Tomasz Nawrocki – perkusja, Seweryn Patszyński – gitara.

Wraz z profesjonalnymi atystami, w równie ujmujący sposób zaistnieli także wokaliści Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach. Występ tak wielu znakomitych, energicznych wokalistów sprawił, iż koncert, z całym przekonaniem, odznaczał się wysokim poziomem artystycznym.

A.S

MOK Police

Wróć do: Relacje