Koncert charytatywny na rzecz Rafała Kołackiego

„Nie bądź sknera przyjdź na Libera, który wspiera Rafała Trenera”- takie hasło towarzyszyło koncertowi charytatywnemu poświęconemu Rafałowi Kołackiemu, który odbył się w ubiegłą sobotę w polickim MOK -u.

Wiele osób zaangażowanych, świetny program artystyczny oraz imponująca frekwencja, tak w wielkim skrócie można by opisać szczytną inicjatywę, w której uczestniczyło wielu policzan. Bohaterem wieczoru był Rafał Kołacki – trener Chemika Police, który zmaga się z chorobą nowotworową. Wszelkie atrakcje tego wieczoru zorganizowane zostały właśnie po to, by pomóc Rafałowi Kołackiemu w realizacji dalszych marzeń i planów. Publiczność zachęcana była do licytacji wielu różnych gadżetów, jak np. koszulka biegacza Marcina Lewandowskiego, piłki oraz koszulki z autografami zawodników Pogoni Szczecin i wiele innych. Dodatkowo dla smakoszy, chcących napełnić skarbonki dla Rafała Kołackiego, w holu MOK przygotowane były m.in. pajdy ze smalcem, ciasta, świeżo wyciskane soki, itp.

Dzięki sprzedanym cegiełkom, dochodu z licytacji i zakupu gadżetów zebrano ponad 40 000 zł.

Program sceniczny prowadził, znany już polickiej publiczności Oskar „Osi” Lepczyński komentator sportowy, freestylowiec, raper, istny wulkan energii, który w wyjątkowy dla siebie sposób przedstawiał kolejno występujące zespoły. Pierwszym wykonawcą koncertu był uczestnik „bitwy na głosy” reprezentujący drużynę Libera – Krzysztof Spychała. Ale to był jedynie początek atrakcji, bowiem podczas trwania kolejnej części licytacji, na scenie pojawił się Rafał Rutkowski wspaniały aktor, który wystąpił w kilkunastu produkcjach fabularnych, serialowych, teatralnych a także reklamowych, między innymi: „Nie kłam kochanie”, „Lejdis”, „Usta usta”, „Daleko od noszy”, „Dom nad rozlewiskiem”, „Przepis na życie”, „Och Karol 2” oraz w wielu przedsięwzięciach teatralnych, w tym w spektaklu „MAYDAY” nagrodzonym na Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA 2012. Grający w spektaklu Mayday, Rafał Rutkowski został uhonorowany nagrodą aktorską, a sam spektakl w reżyserii Krystyny Jandy, otrzymał prestiżową Nagrodę Publiczności. Aktor bardzo szybko zjednał sobie publiczność, która pozytywnie przyjęła artystę. Aktor rozbawiał humorystycznymi anegdotami i historyjkami, swobodnie i ogromnym wdziękiem ubogacając wieczór.

Druga część wieczoru była zdecydowanie muzyczna. Na scenie wystąpiła grupa ABBATIO. Policzanom nie trzeba było przedstawiać muzyków, bowiem regularnie występują na polickiej scenie. Oryginalny skład grupy tworzą cztery, męskie głosy połączone z klasycznym rock/metalowym składem instrumentalnym. Zespół ma na swoim koncie liczne koncerty na terenie całego kraju, uczestnictwo w finale programu „Mam Talent.” Przełomowym wydarzeniem dla kapeli było rozpoczęcie współpracy z Liberem. Ich pierwszy wspólny projekt to utwór pt. „Głód”, do którego na Trzebieskich Neptunaliach powstał teledysk koncertowy. Abbatio zagościło także na płycie Libera („Magia futbolu”) z utworem „Gramy do końca”. Ten i wiele innych utworów publiczność miała okazję wysłuchać podczas sobotniego koncertu.

Finałowym koncertem był występ Libera i jego gości: Kasi Najderem, Krzysztofa Spychały, Oskara „Osi” Lepczyńskiego. Artyści wspólnie wykonali kilka utworów Libera. Zaś sam Liber przypomniał publiczności swoje największe przeboje, przy których publiczność doskonale się bawiła. Sala widowiskowa wypełniona była po brzegi rozbawioną publicznością, która chętnie śpiewała, klaskała, tańczyła. Wspaniała atmosfera udzielała się niemal wszystkim przybyłym.

Dobra zabawa, ale przede wszystkim jej imponujący efekt motywuje do stwierdzenia, iż dla Rafała Kołackiego okazała się być dużym sukcesem.

 Aleksandra Słowińska
MOK Police

Wróć do: Relacje