Impresje muzyczne

Koncert impresje muzyczne poprzedził wykład znanej i cenionej prof. Iwony Wiśniewskiej – Salamon.

Lubiana prof. Iwona Wiśniewska – Salamon przedstawiła wykład pod nazwą „Czym skorupka za młodu… czyli wskazówki o tym, jak zapakować dziecku walizkę emocji, by jako dorosłe mogło być szczęśliwe”.

Profesor jest pracownikiem naukowym Wydziału Artystycznego Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Organizuje przeglądy i festiwale chóralne, jest znakomitym muzykiem o rozległej wiedzy.  Tym razem Iwona Wiśniewska – Salamon prezentowała zgromadzonym temat z pogranicza socjologii i psychologii. Opowiadała jak zapewnić dziecku pełnię zdrowia emocjonalnego, sprawić, by w życiu dorosłym umiało nawiązywać i utrzymywać dobre relacje z ludźmi, potrafiło budować trwałe i szczęśliwe związki intymne.

Koncert wykonali studenci Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy:

Dominik Franczuk

Urodził się w 1997 roku, w Szczecinie. Student Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie fortepianu prof. Marii Murawskiej oraz Pawła Wakarecego. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku lat sześciu w klasie fortepianu Anny Gajewskiej, w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Prof. Marka Jasińskiego w Szczecinie. Po sześciu latach kontynuował naukę w klasie fortepianu Pawła Gorczyńskiego, w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie.

Nina Salamon

Urodzona w Szczecinie. W roku 2015 ukończyła Zespół Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie w klasie śpiewu solowego w klasie mgr Iwony Górewicz, z oceną bardzo dobrą. Uzyskała stopień licencjata sztuki w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Jazzu, Dyrygowania i Edukacji Muzycznej. Brała udział w Mistrzowskim Kursie Dyrygowania prof. Tatiany Malyshevej w Bydgoszczy (2016), Zachodniopomorskich Warsztatach Chóralnych w Kołobrzegu (2018), Mistrzowskim Kursie Dyrygenckim Maestro Javiera Busto w Gdańsku (2019), Międzynarodowym Seminarium i Kursie Mistrzowskim „Deutsche Romantik” prowadzonym przez Wernera Pfaffa w Bydgoszczy (2019).

Jest związana z Chórem Kameralnym Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, z którym podróżuje i zdobywa nagrody na konkursach chóralnych takich jak Tokio International Choir Competiton, Busan Choir Competition & Festival, International Choir Festiwal Ochrid.

Wróć do: Relacje