Policki Festiwal Komedii

Policki Festiwal Komedii na stałe wpisał się w kalendarz jednych z najbardziej lubianych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście udowadniając, iż miłośników teatru i dobrej rozrywki jest naprawdę sporo. Tegoroczna edycja była na to doskonałym dowodem, gdyż niemal 1300 widzów nie tylko z Polic, ale także ze Szczecina i okolicznych miejscowości obejrzało prezentowane spektakle, a pula biletów wyprzedała się z ogromnym wyprzedzeniem.

W repertuarze znalazły się cztery znakomite spektakle w doborowej obsadzie: „Kłamstwo” w reż. Wojciecha Malajkata, „Księżyc nad Buffalo” w reż. Jana Tomaszewicza, „Ranny Ptaszek” w reż. Dariusza Taraszkiewicza oraz „Mayday” w reż. Dariusza Majchrzaka. Na polickiej scenie gościli znani aktorzy filmowi i teatralni m.in. Wojciech Wysocki, Joanna Liszowska, Piotr Szwedes, Barbara Bursztynowicz czy Sambor Czarnota.

Zabawne małżeńskie wpadki i sekrety, nieoczekiwane zwroty akcji, rodzinne perypetie, błyskotliwe żarty i dialogi bawiły policką publiczność, dostarczając jej ogromnej dawki dobrego humoru, niosąc także w swym przekazie ważne prawdy życiowe. Zaskakujące historie i decyzje bohaterów wzbudzały poruszenie, które nie opadało nawet po zakończeniu spektakli. Publiczność chętnie wymieniała się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami.

Także w holu czekała na widownię gwiazdorska niespodzianka: ścianka i czerwony dywan. Dodatkową atrakcją stanowił Teatr Elipsa, którego członkowie przebrani w znane postacie komediowe witali przybyłych do Miejskiego Ośrodka Kultury. Nikt nie miał śmiałości odmówić, kiedy do wspólnych zdjęć, także z aktorami zapraszał Pinokio, Obeliks czy Cruella De Mon. W przerwie spektakli czekał na widownię mini bar. Było jak w prawdziwym teatrze!

Wróć do: Relacje