Dni Polic  – po prostu trzeba tu być!

Dni Polic 2019 – impreza zorganizowana profesjonalnie, z rozmachem, podczas, której nie brakuje atrakcji dla uczestników w każdym wieku.

Koncerty gwiazd m.in. Lady Pank, Andrzej Piaseczny, Grubson, Fun Factory, atrakcje na dzień dziecka, wesołe miasteczko, punkty gastronomiczne i pokaz pirotechniczny przyciągnęły tłumy. Tak, w dużym skrócie, można opisać pierwszy weekend czerwca w Policach!

(Jak było w tym roku? opis imprezy poniżej)

Koncerty

Dni Polic to impreza długą tradycją. Zawsze w czerwcu do Polic zjeżdżają największe gwiazdy polskiej estrady muzycznej. Gościliśmy w poprzednich latach m.in.: Kult, Agnieszkę Chylińską, Bajm, Lady Pank, Budkę Suflera, Anię Wyszkoni, Blue Cafe, LemON, Sylwię Korę, Natalię Kukulską i wiele innych, wspaniałych gwiazd. W tym roku wieczorne koncerty upłynęły przy zróżnicowanych dźwiękach. Było coś dla młodszych i coś dla starszych odbiorców, coś dla tych co uwielbiają skakać pod sceną i dla tych, którzy doskonale pamiętają hity lat 80- tych, 90- tych.

LADY PANK, ANDRZEJ PIASECZNY, GRUBSON,  FUN FACTORY, MERY SPOLSKY, AFTER PARTY i GOOSEBUMPS porwali do wspólnej muzycznej zabawy. Publika dopisała, entuzjazm do zabawy również. Bisy, wspólne śpiewanie piosenek szczególnie podczas koncertu Lady Pank i Andrzeja Pasiecznego podkręcały gorącą atmosferę całej imprezy.

Policka scena była też szansą do zaprezentowania się mniej znanych, aczkolwiek jak się okazało również lubianych i podziwianych: Guitars Project, rapera ze Szczecina Tomasza Rutkowskiego zwanego KEMOT, wokalistki ze Stowarzyszenia „Dźwięki Polic”, młodą policzankę Elenę, uczestniczkę The Voice Kids oraz wokalistę, muzyka, kompozytora Lessa.

Dzieciaki tu rządzą

Organizatorzy nie zapomnieli o Dniu Dziecka. Z tej okazji dla wszystkich milusińskich na scenie prezentowały się amatorskie zespoły artystyczne z Polic. Na scenie wystąpili: Zespół Pieśni i Tańca „Policzanie”, Compania Baletowa, PP66, Studio Taneczno – Artystyczne RYTMIX, Atletyczny Klub Sportowy „Promień Police” sekcja podnoszenia ciężarów, Dance Factory.

Przez dwa dni działała też Bezpłatna Strefa Malucha, w której sportu i zabawy można było używać do woli. Przygotowane atrakcje to: rzuty i kopnięcia do FootDart’a, mini mecze piłki nożnej, tor przeszkód czy dmuchany zamek dla najmłodszych. Wszystko urozmaicane przez animatorów Polickiej Akademii Sportu.

Dodatkowo animatorzy z grupy teatralnej z MOK, malowali buzie, rozdawali upominki i gadżety oraz zachęcali do zabawy pod sceną. Oczywiście nie dało się przejść obojętne obok wesołego miasteczka, które swymi atrakcjami przyciągały od najmłodszych do najstarszych. Z pewnością dla wielu taki Dzień Dziecka mógłby być na co dzień.

Jestem z Polski, jestem w Unii

Uczennicy imprezy plenerowej udowodnili, że znają historię i pamiętają o rocznicowych wydarzeniach. Konkursy „Jestem w Unii” oraz „30 lat w wolnej Polsce” zrealizowane podczas imprezy podkreśliły pamięć o wydarzeniach. Uczestnicy konkursów odpowiadali na pytania dotyczące 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz 30- lecia wyborów 4 czerwca 1989.

Organizatory przygotowali dla uczestników cenne nagrody. Rozdano tablety, głośniki bezprzewodowe oraz nagrody od sponsorów LOTTO, WOSEBA, EMPIK. Każdy uczestnik konkursów otrzymał upominek.

Dni Polic 2019

MOK Police, Gmina Police są głównymi organizatorami wydarzenia, które rokrocznie przyciąga tłumy. Jej uczestnicy przyjeżdżają z okolicznych miast, wiele też organizacji współpracuje podczas realizacji wydarzenia. Przykładem jest Stowarzyszenie Motocyklowe „Sokół” Police, które zrealizowało wspaniałą paradę motocykli. Dziesiątki maszyn przejechało spod MOK na miejsce imprezy, czyli na polanę za SP8 i tam prezentowało się w całej swojej okazałości, ku zadowoleniu wielu dzieci i dorosłych.

Imprezę tradycyjnie uświetnił, a raczej „rozświetlił”, pokaz pirotechniczny, który po północy zakończył dwudniową policką fetę.

Wróć do: Relacje Wydarzenia