22. Finał WOŚP w Policach

Sztab WOŚP z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach z pomocą policzan zebrał kwotę 45 142,93 zł. W tym roku graliśmy pod hasłem NA RATUNEK. Jak co roku MOK przygotował wiele atrakcji dla policzan, by włączyć się w akcję Jurka Owsiaka.

Godziny wczesnoranne, ponad siedemdziesięciu wolontariuszy wyrusza z puszkami na ulice Polic by kwestować, na scenie w polickim MOK-u ostatnie techniczne przygotowania do startu, w holu liczni wolontariusze rozkładający swoje stoiska (na nich przez cały dzień eksponować będą książki, biżuterie, wyroby rękodzielnicze oraz pyszne ciasta, sałatki, itp.) Wkrótce do uczniów z polickich szkół dołączą także urzędnicy Gminy, którzy będą przyrządzać kanapki (jak się wkrótce okaże z samych kanapek zbiorą ok 750 zł). W specjalnie wydzielonym pomieszczeniu ekipa licząca datki przygotowuje się do ciężkiej pracy, kiedy to po otwarciu regularnie spływających do MOK puszek, będą przez ok 12 godzin skrzętnie składać grosz do grosza… A pomiędzy wykonawcami, stoiskami i wolontariuszami pracownicy MOK-u, dzielnie czuwający nad pomyślnym przebiegiem wszelkich aspektów imprezy. Streszczając – atmosferę wspólnego działania w Policach czuć było już od rana i tak przez cały dzień 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do MOK-u ściągnęło bardzo dużo osób. Wielu z nich obserwowało występy sceniczne, wielu przekazywało przedmioty na aukcje, inni zaś je licytowali – niejednokrotnie uzupełniając Finałową skarbonkę bardzo wysokimi kwotami. Złote serduszko z pamiątkową tabliczką „WOŚP 2014” zostało wylicytowane za kwotę 3500 zł przez Państwo Ilonę i Jacka Standowiczów, karnet na zajęcia do Gold Team za 220 zł, koszulki WOŚP za ok 220 zł, 100zł i 150 zł, piłka UKS Police z autografami za 140 zł, szklane anioły z tanowskiego Domu Dziecka za ok 120 zł i 190 zł, zegar WOŚP za 120 zł, obraz 13-letniej gimnazjalistki z Polic za 120 zł oraz wyroby rękodzielnicze, biżuteria, książki, albumy, starodawne monety i pocztówki, karnety do fitnessclub Butterfly, na wycieczkę ze Stowarzyszeniem Skarb, koszulki TOEE, koszulki Banku PKO, kubki, kalendarze Gminy Police oraz 22. Finału WOŚP i wiele innych przedmiotów przekazanych przez darczyńców.

Dla tak licznie zgromadzonej publiczności występowali artyści z polickich szkół, przedszkoli, polickiego MOK-u, prezentując taniec, śpiew oraz skecze. Do ok 17 godziny wystąpili podopieczni z: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, SOSW nr 1, Przedszkola nr 5 oraz z Przedszkola w Tanowie, Zespół Perkusyjny „Djembe” z Pałacu Młodzieży w Szczecinie, a także zespół Almas Belly Dancing. Na scenie nie mogło zabraknąć zespołów z MOK-u: Pracowni Wokalnej „Out Loud”, Zespołu Tańca Ludowego „Policzanie”, Zespół Tańca Nowoczesnego „Impuls”, Formacji Wokalnej PP66, Companii Baletowej. Wieczorem zaś na scenie zaistnieli także: Zespół taneczny PUTW oraz Energy Gold Team.

Jednocześnie w godzinach popołudniowych w hali sportowej przy ulicy Siedleckiej odbył się XIII Orkiestrowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Oldbojów. Organizatorzy Turnieju -Gimnazjum nr 3 w Policach, zebrało kwotę 8 434,85 zł.

Jak co roku włodarze miasta i urzędnicy Gminy na czele z Burmistrzem Władysławem Diakunem wraz z Zastępcami Burmistrza Jakubem Pisańskim, Pawłem Mirowskim oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Witoldem Królem, zaprezentowali się w wieczornej części artystycznej. Spektakl pt. „Ananasy z mojej klasy” oraz VIP- karaoke cieszył zarówno publiczność, jak i samych wykonawców.

Dzień pełen atrakcji zakończył pokaz fajerwerków w ramach akcji „światełko do nieba”.  Cały Sztab WOŚP działający w MOK serdecznie dziękuje wolontariuszom oraz mieszkańcom Polic za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy…

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ze środków, zebranych podczas 22.Finału WOŚP, zakupi specjalistyczny sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Aleksandra Słowińska

MOK Police

Wróć do: Relacje