BALET na polickiej scenie

projekt Zimowe Warsztaty Taneczne

Wspaniałe pokazy młodych tancerzy z Polski, Niemiec i Ukrainy odbyły się w ubiegły weekend w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Wszystko w ramach rokrocznie odbywającego się międzynarodowego projektu tanecznego.

Miejski Ośrodek Kultury w Policach, na czele z działającą od ponad 25 lat Companią Baletową, rokrocznie dokładają wszelkich starań, aby Zimowe Prezentacje Taneczne były wspaniałym pokazem imponujących umiejętności młodych tancerzy. Projekt polegający na realizacji warsztatów tanecznych, które odbyły się w polickim MOK-u w dniach 22- 25 stycznia, dofinasowany był przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży. Euroregion Pomerania dofinansowuje wiele wydarzeń kulturalnych organizowanych z ramienia polickiego MOK-u. Należą do nich m.in. Policki Festiwal Teatralny (TEK), Międzynarodowe Dni Polic, Polsko – Niemiecki Turniej Rybacki – Trzebieskie Naturalia, Wielkanocne Warsztaty Rękodzielnicze, Polickie Dni Muzyki i inne.

logo_PNWM

Od ponad 10 lat w styczniu odbywają się w Policach warsztaty i pokazy taneczne, w szczególności baletowe. Inicjatywa realizowana jest z zagranicznymi partnerami. W tym roku wraz z młodzieżą z Polski, działała młodzież z zespołu Kinder- und Jugendtanzensemble z Neuenhagen, szkoły tańca ze Schwedt oraz zespołu baletowego z Kijowa czyli Zespół Tańca Klasycznego dla Dzieci i Dorosłych Yaroslawna. Podczas pokazów tanecznych gościnnie udział wzięli: Ognisko Baletowe ze Szczecina, Zespoły Taneczne zrzeszone przy Pałacu Młodzieży w Szczecinie oraz Szczecińskie Studio Tańca PAA; Fundacja Balet w Szczecinie, wychowankowie Companii Baletowej: uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu Natalia Cedrowicz, solista Teatru Tańca w Poznaniu Zbyszek Kocięba, soliści Opery na Zamku w Szczecinie Paweł Wdówka, Łukasz Przespolewski oraz solistka Opery na Zamku w Szczecinie Żaneta Bagińska.

Grupy przygotowały dla siebie na wzajem i dla zaproszonych gości pokazy swoich umiejętności i dorobku artystycznego. Młodzi ludzie z zaangażowaniem i entuzjazmem prezentowali swoją pasję, jaką jest taniec. Podczas warsztatów, jak sami uczestnicy projektu podkreślają, nie tylko uczą sie nowych technik tanecznych ale także nawiązują relacje i znajomości, które owocują kolejnymi pomysłami i inicjatywami. Prezentacje były również doskonałą okazją do wzajemnych podziękowań i gratulacji.

Aleksandra Słowińska

MOK Police

 

Wróć do: Relacje